Logo platformy facebook Logo platformy instagram Logo platformy twitter

Zupa „Zagraj” najlepiej smakuje w Kokocku

W Kokocku unosił się aromat potrawy z dawnych lat. Podczas pikniku biesiadnicy przypominali sobie jej smak z dzieciństwa, inni odkrywali i dopytywali z zaciekawieniem o przepis. Ziemniaczana zupa zwana „Zagraj”,  z dodatkiem zacierki z mąki i kawałków przesmażonego boczku, wiodła prym, podczas nadwiślańskiego pikniku 16 czerwca. 

Wydarzenie otworzyli wójt Jakub Danielewicz, sołtys Gabriela Mucha oraz dyrektor GOK-u Paweł Marwitz. O przygotowanie smakowitej zupy i swojskich specjałów zadbali mieszkańcy Sołectwa Kokocko. Kilkudniowe przygotowania i ciężka praca przyniosły spodziewane efekty. Uczestnicy degustujący nadwiślańską zupę, gotowaną w kociołku nad ogniskiem, a ponadto inne smakołyki, zachwycali się smakiem lokalnych produktów, a przy tym podziwiali piękno otaczającej przyrody, okalającej rzekę. 

Do taktu przygrywała Kapela Chełmińska, której występ przypadł do gustu biesiadnikom. Przy stoisku miejscowej szkoły, dzieci i wszystkie zainteresowane osoby mogły spróbować swoich sił w wyplataniu wianków. Druhowie OSP Kokocko zadbali o pokazy sprzętu i wyposażenia wozów bojowych. Na dzieci czekała moc atrakcji. Mowa m.in. o dmuchańcach, grach XXL, animacjach i tworzeniu latawców. Do udziału w zabawach zachęcał wodzirej. Na uczestników czekała również ciekawa wystawa “Rybacy i szkutnicy Ziemi Chełmińskiej”, opowiadająca m.in. o przeprawach promowych pomiędzy brzegami Wisły.

Na finał uczestnicy wspólnie wybrali się na spacer po nadwiślańskich terenach. Tam też poszybowały wcześniej wykonane, kolorowe latawce. 

Wydarzenie dofinansowane w ramach konkursu “Produkt Lokalny Powiatu Chełmińskiego” z budżetu Powiatu Chełmińskiego, Starostwa Powiatowego w Chełmnie. Organizatorzy: Gmina Unisław, Sołectwo Kokocko, Ochotnicza Straż Pożarna w Kokocku, Szkoła Podstawowa w Kokocku, Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu.

Galeria

Strzałka powrotu na poprzednią stronęPowrót