Logo platformy facebook Logo platformy instagram Logo platformy twitter

W Unisławiu na hali widowiskowo-sportowej odbył się kolejny turniej piłki ręcznej Kmicic Handball Cup 2024, organizowany przez Uczniowski Klub Kmicic Unisław. Uczestniczyło w nim pięć drużyn.

Do zawodów stanęły dwie ekipy z Unisławia,po jednej z Dobrcza, Dąbrowy Chełmińśkiej i Kijewa Królewskiego. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali dyrektor Zespołu Szkół w Unisławiu, Marek Jabłoński oraz prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kmicic” Unisław, Michał Wasielewski – pomysłodawca turnieju.

       Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” i trwały po 15 minut. Podczas czterogodzinnego turnieju rozegrano dziesięć spotkań w  których rzucono 79 bramek. Na parkiecie zaprezentowały się zawodniczki z rocznika 2010 – 2012.

      Turniej wygrała drużyna z Dąbrowy Chełmińskiej zdobywając komplet 12 punktów (bilans bramkowy 32-6). Drugą lokatę wywalczyły szczypiornistki z Kijewa Królewskiego – 9 punktów (bilans 15-9). Trzecie miejsce zajęłyzawodniczki drugiej drużyny z Unisławia (6 punktów, bilans 21-13). Miejsce tuż za podium zajęła kolejna „młodsza” drużyna z Unisławia z dorobkiem 3 punktów (bilans 8:18). Piątą lokatę zajęły piłkarki ręczne z Dobrcza (0 punktów , bilans 3:23)

      Na koniec zmagań wszystkie drużyny odebrały pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Ponadto zostały wręczone dwie nagrody indywidualne: dla najlepszej zawodniczki turnieju: Zofia Zawadzka (Dąbrowa Chełm.) i nagroda FAIR PLAY dla zawodniczki z Kijewa Królewskiego.

       Turniej odbył się dzięki finansowemu wsparciu osób indywidualnych oraz w ramach zadania publicznego „Upowrzechnianie kultury fizycznej i sportu” z dotacji Gminy Unisław.

Wyniki wszystkich spotkań:

1. Unisław I – Unisław II        3:5

2. Dobrcz – Kijewo Królewskie  1:5

3. Dąbrowa Chełmińśka – Unisław I      8:0

4. Kijewo Królewskie – Unisław II     3:2

5. Dąbrowa Chełmińska – Dobrcz      14 : 0

6. Kijewo Królewskie – Unisław I     5:1

7. Dobrcz – Unisław II    2:10

8. Kijewo Królewskie – Dąbrowa Chełmińska    2:5

9. Dobrcz   –   Unisław I     0:4

10. Dąbrowa Chełmińska – Unisław II      5:4

Galeria

Strzałka powrotu na poprzednią stronęPowrót