Logo platformy facebook Logo platformy instagram Logo platformy twitter
Najnowsze

Aktualności

Językowe Ferie Zimowe pełne przygód

Każdego dnia na uczestników zimowiska w Gminnym Ośrodku Kultury w Unisławiu, oprócz wspólnych zabaw  i plastycznych wyzwań, czekało wiele pozytywnych językowych przygód. Od poniedziałku do piątku dzieci i młodzież poprzez zabawę poznawali podstawy następujących języków: migowego, niemieckiego, francuskiego, angielskiego. Na uczestników czekały interaktywne prezentacje, gry i zabawy w nowopoznanych językach. Uczestnicy zadawali wiele pytań, podczas niezwykłego spotkania z Panem Władysławem, który opowiadał o ciekawej służbie w marynarce wojennej. Dzieci miały okazję zobaczyć zdjęcia z pamiątkowego albumu oraz dowiedzieć się m.in., jak komunikowano się na morzu przy użyciu flag i lampy sygnałowej do nadawania sygnałów alfabetem morse’a. Uczestnicy zajęć zmierzyli się także z mową ciała w tańcu, którym można wyrazić uczucia i emocje. Za sprawą i pomocą Pani Elżbiety Jendrzejewskiej, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Unisławiu, feriowiczów odwiedziła utalentowana 16-letnia tancerka Wiktoria – złota oraz srebrna medalistka Ogólnopolskich Konkursów Tanecznych, w kategorii taniec klasyczny i współczesny. Nie obyło się bez rozgrzewki tanecznej, wspólnych ćwiczeń ruchowych i mini układów tanecznych. Na finał uczestnicy wzięli udział w „Międzynarodowym Balu Karnawałowym”, podczas którego zaplanowano wiele animacji muzycznych i zabaw, prowadzonych przez pracowników GOK. Uczestnicy wspólnie zjedli śniadanie. Były smaczne tosty i gorąca czekolada. Nie zabrakło też konkursu z nagrodami „Koło Fortuny”, na którym ukryły się pytania z wiedzy o nowopoznanych językach. Pamiątką z językowego tygodnia będą wykonane przez dzieci i młodzież notatniki, do którego okładkę zaprojektowała i wykonała z uczestnikami Kamila Jendrzejewska – Bonek.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim przybyłym Gościom: Pani Magdalenie Mikulskiej, Pani Annie Karczewskiej, Pani Joannie Delik, Pani Natalii Zielińskiej, Panu Władysławowi Iwankowi oraz Wiktorii Lewandowskiej i za poświęcony czas i przekazaną wiedzę o językach.

W ramach ferii, ponad 50 osobowa grupa z GOK-u, wybrała się również do kina na film “Zadziwiający kot Maurycy”. Ponadto, dzieci poznały również ABC malowania na płótnie. Podczas dwudniowych warsztatów malarskich, zorganizowanych przez GOK, w ruch poszły profesjonalne farby i pędzle. Podczas artystycznych spotkań z instruktorką Karoliną Mrugalską, absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki na Wydziale Sztuk Pięknych, dzieci zdobyły niezbędną wiedzę i przydatne umiejętności malowania na płótnie.

Moduł

Galeria


Strzałka powrotu na poprzednią stronęPowrót