Logo platformy facebook Logo platformy instagram Logo platformy twitter

Wspólne sprzątanie lasu

W ramach obchodów Dnia Ziemi w lesie w Raciniewie odbyła się coroczna akcja „Sprzątania lasu”. O lokalne środowisko we wtorek, 23 kwietnia zadbała m.in. blisko 50. osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół w Unisławiu.

Zebranych uczestników powitał leśniczy Robert Kłosowski, wójt Jakub Danielewicz oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu Paweł Marwitz. Po odebraniu worków, rękawiczek, oraz chwytaków wszyscy z zapałem poszukiwali śmieci. Zadziwiające było to, jak wiele śmieci udało się znaleźć w lesie. Zebrały się worki pełne butelek, puszek, torebek foliowych i innych odpadków. To tylko dowodzi, że takie akcje są nadal potrzebne.

Po ciężkiej, ale pożytecznej pracy przyszedł czas na słodki poczęstunek oraz kawę i herbatę. W nagrodę uczestnicy akcji otrzymali upominki – w postaci sadzonek drzew i odblasków, ufundowane przez Nadleśnictwo Toruń.

Na finał tej ważnej akcji uczniowie klasy III a, przygotowani przez wychowawczynię Lidię Krajewską, zaśpiewali radośnie piosenkę „W lesie” Jolanty Kucharczyk. Życzmy sobie, by las zielony zawsze pięknie witał nas swym bogactwem, jak w słowach piosenki: „szeptem liści i szelestem traw, śpiewaniem ptaków, świerszczy graniem, barwą kwiatów, wonią ziół, cichą piosenką leśnych os i pszczół”.

Niech ta wspólna praca zainspiruje każdego do podobnych działań na rzecz ochrony przyrody.

Galeria

Strzałka powrotu na poprzednią stronęPowrót