Logo platformy facebook Logo platformy instagram Logo platformy twitter

XVIII Półmaraton Unisławski i Dziesiątka Unisławska już za nami

W dniu 24 czerwca 2023 r. został zorganizowany XVIII Półmaraton Unisławskioraz Dziesiątka Unisławska.

Trasa biegów prowadziła drogami o nawierzchni asfaltowej po terenie gminy Unisław
i Kijewo Królewskie przez malowniczy teren Chełmińskiego Parku Krajobrazowego.

Biegi  zostały zaliczone do cyklu Grand Prix w Biegach Długodystansowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W zawodach wystartowało łącznie 365 zawodników, w tym 172 osoby na dystansie 21,1 km, 168 osób na dystansie 10 km oraz 25 osób w marszu Nordic Walking na dystansie 10 km.

Zwycięzcą XVIII Półmaratonu Unisławskiego w klasyfikacji generalnej mężczyzn z czasem 01:13:04 został Kamil Poczwardowski ze Szczutowa, natomiast w klasyfikacji generalnej kobiet z czasem 01:28:51 zwyciężyła Agnieszka Kujach z Gdańska.

W Dziesiątce Unisławskiej w klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Dawid Klaybor
z czasem 00:32:41, a w klasyfikacji generalnej kobiet Natalia Klaybor z czasem 00:37:31.

3. Zbigniew Roszak – 01:12:36

Najlepsi zawodnicy biorący udział w XVIII Półmaratonie Unisławskim z terenu gminy Unisław

3. Bartłomiej Matuła – 01:41:30

Najlepsi zawodnicy biorący udział w XVIII Dziesiątce Unisławskiej z terenu gminy Unisław

1. Klaudia Palmowska – 00:46:35

2. Marlena Kurdynowska – 00:56:50

3. Natalia Miętus  – 00:58:53

1. Wojciech Franczyk – 00:43:40

2. Bartosz Latko – 00:43:53

3. Damian Latko – 00:44:19

Najstarszym zawodnikiem biegu na dystansie 21,1 km był Stefan Kamiński z Torunia (urodzony w 1947 roku) z czasem 02:15:49, natomiast w biegu na dystansie 10 km najstarszym zawodnikiem był Władysław Angiel z Bydgoszczy (urodzony w 1937 roku) z czasem 01:14:20.