Logo platformy facebook Logo platformy instagram Logo platformy twitter

Trzydniowa moc atrakcji w Unisławiu

Dni Unisławia 2023 uświetnią gwiazdy wieczoru Anna Wyszkoni  – w piątek o godz. 21:00 i Michał Wiśniewski –  w sobotę o godz. 19.00. Na scenie koncertować będzie także Maja Kleszcz w programie „Osiecka de luxe”  i Krzysztof Wałecki, wokalista „Oddziału Zamkniętego”. W Unisławiu będzie się działo i to przez trzy dni, od 23 do 25 czerwca (piątek –niedziela). 

Oficjalne otwarcie Dni Unisławia nastąpi w piątek, 23 czerwca o godz. 15.00 w parku. Przygotowano moc różnorodnych atrakcji, m.in.: prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży z gminy Unisław, gry i zabawy rodzinne, konkurs wiedzy o Gminie Unisław i Powiecie Chełmińskim dla dorosłych, warsztaty bębniarskie i strefę robotyki, koncert orkiestry dętej i występy wokalne, uroczystą galę wręczenia tytuły „Sportowiec Roku Gminy Unisław 2022”, strefę food trucków, lunapark, przejażdżki konne, stosika wystawców, zakątek animacji GOK-u, Przystanek Biblioteki, animacje dla dzieci i zabawy dla publiczności oraz pokazy. W sobotę, organizatorzy zapraszają do kibicowania uczestnikom imprezy biegowej zaliczanej do cyklu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Mowa o XVIII Półmaratonie i Dziesiątce Unisławskiej – biegu oraz marszu nordic walking. Start zawodów o godz. 10.00. Piątkowy i sobotni program zwieńczy zabawa pod chmurką w parku , którą poprowadzi dj do godz. 2.00.

W niedzielę, 25 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z muzyką klasyczną. Zaśpiewa Katarzyna Jaracz, a na organach zagra Jarosław Ciechacki w kościele p.w. Św. Bartłomieja w Unisławiu.

Zapraszamy do wspólnego świętowania w Unisławiu! (piątek – sobota, park w Unisławiu przy ul. Parkowej 22, niedziela, Kościół p.w. Św. Bartłomieja w Unisławiu przy ul. Chełmińskiej 57).

Organizatorzy: Gmina Unisław, Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu.

Partnerzy medialni: MaratonyPolskie.pl.

Partnerzy: Gminna Biblioteka Publiczna w Unisławiu, Gminna Rada Sportu w Unisławiu, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Iskierka”, Szkoły i Przedszkola z Gminy Unisław, Parafia p.w. św. Bartłomieja w Unisławiu, Ochotnicza Straż Pożarna w Unisławiu, Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju Gminy Unisław”, Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie.

Sponsorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu, Starostwo Powiatowe w Chełmnie, AS MEDIA Drukarnia i Agencja Reklamowa, Unamel, Decathlon, Syngenta, Arriva Bus Transport, Gabinet Weterynaryjny „Uni – Vet”, Artdom, UNIBIKE, Oshee Polska, Agromix, Błażex, Agrobamar, Vega Adam Mularz, Janus, Piekarnia Ciastkarnia Stefania i Krzysztof Finc, „Wojtserw” dealer STIHL Dąbrowa Chełmińska, Ubezpieczenia Wojciech Bajerski, AUTO-LAND Grzegorz Lis, Anna Brzozowska „Kwiaciarnia Anastazja”, MOLI Milena Szugajew, „Pracownia Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki” Karolina Mrugalska, Gminny Ośrodek Zdrowia w Unisławiu, Sklep Mięsny „Krzyś”, Firma Handlowo-Usługowa Marcin Dudek,  „Na Działce” Ryszard Wojtowicz, Ubezpieczenia Hanna Mularz, Sklep meblowy Unisław Sławomir Zubała, Stacja paliw WATIS Unisław, Stolmar, Baltic Stone, „Unitrans” Andrzej Dudek, „Auto-Service” Maciej Dudek, ARENA Kokocko, „Karola” Lidia Błaszczyk, Restauracja „Pod Żubrem”, Biuro rachunkowe Magdalena Łakomska, Usługi BHP i Ochrona Przeciwpożarowa Paweł Łakomski.


Strzałka powrotu na poprzednią stronęPowrót