Logo platformy facebook Logo platformy instagram Logo platformy twitter

Tor Głażewo: świetne ściganie i niepowtarzalna atmosferaPo raz kolejny zawodnicy pit bike z całego kraju pokazali, że Tor Głażewo to jeden z ulubionych obiektów off-road w kraju. Na drugą rundę Pucharu Polski Pit Bike Off-Road stawiło się 135 uczestników!

Walczyli oni o trofea w dziesięciu klasach i rywalizacji zespołowej. Dwie serie wyścigów na dobrze znanym zawodnikom torze, przyciągnęły również liczną publiczność. Sportowe emocje, rodzinna atmosfera i dobra pogoda, tak w skrócie można podsumować niedzielę na torze w Głażewie. 

-Głażewo, jak zwykle nie zawiodło zawodników. Perfekcyjnie przygotowany tor, lokalne zaangażowanie, unikalna atmosfera-zaznacza Maciej Merchel, MRF Polska. -To, co nigdy nie zawodzi w Głażewie to także frekwencja, a 135 uczestników II rundy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road to piękny wynik. Mimo że to jedyna seria umożliwiająca się ściganie na minicrossach pit bike w naszym kraju, to trzeba pamiętać, że puchar przewidzianych ma aż 9 rund, także jazdy będzie bardzo dużo!  A już za dwa tygodnie wchodzimy stopień wyżej i rozpoczynamy Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road. Tam spotkają się najlepsi zawodnicy w kraju. Do zobaczenia w Mórkowie koło Leszna!

O misji toru Głażewo i dyscypliny Pit Bike mówi także Jakub Danielewicz, wójt gminy Unisław.  -Tor Głażewo to znakomita inicjatywa, gdzie osoby, które mają pasje i doświadczenie, przelewają je na kolejne pokolenia. To nie tylko sport i rekreacja. Pit Bike to przede wszystkim rozbudzanie świadomości wśród dzieci i młodzieży, którzy już są, albo za chwilę będą uczestnikami ruchu drogowego.

Wyjątkowym akcentem podczas zawodów był zorganizowany z okazji Dnia Matki wyścig specjalny mam. “Pit Matki Wariatki”. Mimo obaw dzieci i mężów, Panie zgotowały wielkie show. -Na starcie ustawiłyśmy się z motocyklami, w strojach, butach motocrossowych i kaskach, ale kiedy opadły bramki, wystartowałyśmy pieszo. Śmiechu było co niemiara i wszystko skończyło się szczęśliwe- opowiada Daria Romaniuk z Leszna.

Już 28 maja na torze w Mórkowie koło Leszna odbędzie się pierwsza runda Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road. Tam spotkają się najlepsi zawodnicy z całego kraju. Na przestrzeni trzech rund będą rywalizować o mistrzowskie tytuły. Powrót do walki w Pucharze Polski Pit Bike Off-Road już 18 czerwca na torze w Koszalinie. Będzie to trzecie spotkanie w ramach tego cyklu.

ZWYCIĘZCY II RUNDY PUCHARU POLSKI PIT BIKE OFF-ROAD

13 MAJA 2023, TOR GŁAŻEWO

BIGY

1.Jakub WOJTAL

2.Szymon NOWAKOWSKI

3.Igor WÓJTA

MASTERS

1.Marcin WIŚNIEWSKI

2.Krzysztof PASIKOWSKI

3.Łukasz KRZYWDA

STOCK 90

1.Tymek ANDRZEJEWSKI

2.Filip KOPACZ

3.Kacper NYCZ

MRF RUNNER 80

1.Wojciech FENGLER

2.Leon WALTER

3.Jan KAZUŁA

NAJSZYBSZA DZIEWCZYNKA

Bogna KNOP

PIT LADIES

1.Wiktoria KURKOWSKA

2.Martyna MERCHEL

3.Zuzanna PRUSAK

STOK 125

1.Michał GUTMAŃSKI

2.Maciej CIMOCH

3.Aleksander JOŃCA

STOCK 150 JUNIOR

1.Nikodem ORZECHOWSKI

2.Marcel MALEPSZY

3.Maksymilian PAWEŁCZAK

STOCK 150

1.Szymon MAJKOWSKI

2.Robert KAMIŃSKI

3.Oskar PANADAŁOWSKI

SUPER PIT

1.Cyprian BIELIŃSKI

2.Mateusz SALETA

3.Jacek KOŁODZIEJCZYK

AMATOR

1.Dariusz MAŚLIŃSKI

2.Michał MISZCZYŃSKI

3.Tymon DECZYŃSKI

KLASYFIKACJA ZESPOŁÓW SPONSORSKICH

1.Kruszyński MX Academy Team

2.FOTOWOLTAIKA SAMOCHODOWA TEAM

3.FUNT RACING

Galeria

Strzałka powrotu na poprzednią stronęPowrót