Logo platformy facebook Logo platformy instagram Logo platformy twitter

Tak bawiliśmy się w Unisławiu!

Tegoroczne Dni Unisławia, choć przeszły już do historii – zapadną w pamięci na długo. A to za sprawą pełnego muzycznych doznań i energii koncertu Anny Wyszkoni – gwiazdy wieczoru pierwszego dnia święta Gminy Unisław i prawdziwego show, w wykonaniu rozpoznawalnego i jedynego w swoim rodzaju polskiego wokalisty Michała Wiśniewskiego, który wystąpił wraz z gośćmi. O moc różnorodnych, piątkowych atrakcji zadbali organizatorzy: Gmina Unisław i Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu.

Dni Unisławia otworzyli podopieczni Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Iskierka” w Unisławiu, podczas spotkania z wójtem Jakubem Danielewiczem i Katarzyną Lubańską, radną województwa kujawsko – pomorskiego. Dzieci z przedszkoli i szkół z terenu gminy Unisław oraz grup tanecznych z GOK-u szkoły tańca „Skakanka Dance” zaprezentowały układy taneczne i radosne piosenki. Wodzirej zapraszał uczestników do udziału w wielu konkursach, śmiechu było co nie miara. Dorośli zmierzyli się z pytaniami o Gminie Unisław i Powiecie Chełmińskim, w konkursie wiedzy. Podczas uroczystego rozstrzygnięcia wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe dofinansowane przez Powiat Chełmiński.  Na wszystkich czekały też warsztaty bębniarskie, robotyki i wybuchowe pokazy naukowe. Zagrała orkiestra dęta z GOK-u. A po występie formacji muzycznej przyszedł czas na uroczystą galę wręczenia tytułu „Sportowiec Roku Gminy Unisław 2022”. Koncert Mai Kleszcz, podczas którego usłyszeliśmy znane przeboje Agnieszki Osieckiej połączył pokolenia. Wokół sceny też działo się wiele, rozstawiły się m.in. food trucki,  stoiska promocyjne, lunapark, zakątek animacji GOK-u, gdzie odbywało się malowanie buziek, szycie wakacyjnych worków i tworzenie lalek. Wójt Jakub Danielewicz spotkał się z przedstawicielami partnerskiej gminy Hohenhameln z Niemiec. Był czas na wspólne rozmowy i wręczenie upominków, na pamiątkę wizyty w Unisławiu.

Sobotnie świętowanie zainaugurowała impreza biegowa zaliczona do cyklu Grand Prix
w biegach długodystansowych województwa kujawsko-pomorskiego. Na starcie zjawiła się imponująco duża liczba, bo aż 365 zawodników, XVIII Półmaratonu i Dziesiątki Unisławskiej – biegu i marszu nordic walking. Na dzieci czekały liczne zabawy prowadzone przez animatorów. Do wspólnych pląsów zachęcał też pluszowy minionek. Uczestnicy chętnie uśmiechali się do pamiątkowych zdjęć przed fotolustrem. Ta atrakcja miała liczne grono zwolenników, w dodatku była zupełnie darmowa. Na scenie zaśpiewały „Unisławianki”  przy akordeonowym akompaniamencie. Przy stoisku gminnej biblioteki każdy mógł dorzucić swoją cegiełkę na Pogorzelców z Niemczyka (gm. Papowo Biskupie), a w dodatku skorzystać z licznych atrakcji, m.in.: zaplatania warkoczyków, czy loterii książkowej. Julia Stanisławska zaprezentowała widowiskowe pokazy akrobatyczne na kole. Gitarzysta i wokalista „Oddziału Zamkniętego” – Krzysztof Wałecki, podczas solowego koncertu zaprezentował klasykę polskiego i światowego rocka. Sentymentalny, muzyczny występ Zofii Kosińskiej poprzedził koncert gwiazdy sobotniego wieczoru. Kulminacyjnym momentem był absolutnie wyjątkowy koncert Michała Wiśniewskiego, który był oblegany przez tłumy fanów.

Bardzo licznie zebrana publiczność, zarówno w piątkowy, jak i sobotni wieczór spędziła na energetycznej zabawie do późnych godzin nocnych.

W niedzielę mieszkańców i wszystkich chętnych zaproszono na spotkanie z muzyką klasyczną. Koncert z udziałem Katarzyny Jaracz i Jarosława Ciechackiego, który odbył się w kościele p.w. św. Bartłomieja w Unisławiu miał liczne grono zwolenników. 

Organizatorzy: Gmina Unisław, Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu.

Partnerzy medialni: MaratonyPolskie.pl.

Partnerzy: Gminna Biblioteka Publiczna w Unisławiu, Gminna Rada Sportu w Unisławiu, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Iskierka”, Szkoły i Przedszkola z Gminy Unisław, Parafia p.w. św. Bartłomieja w Unisławiu, Ochotnicza Straż Pożarna w Unisławiu, Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju Gminy Unisław”, Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie.

Sponsorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu, Starostwo Powiatowe w Chełmnie, AS MEDIA Drukarnia i Agencja Reklamowa, Unamel, Decathlon, Syngenta, Arriva Bus Transport, Gabinet Weterynaryjny „Uni – Vet”, Artdom, UNIBIKE, Oshee Polska, Agromix, Błażex, Agrobamar, Vega Adam Mularz, Janus, Piekarnia Ciastkarnia Stefania i Krzysztof Finc, „Wojtserw” dealer STIHL Dąbrowa Chełmińska, Ubezpieczenia Wojciech Bajerski, AUTO-LAND Grzegorz Lis, Anna Brzozowska „Kwiaciarnia Anastazja”, MOLI Milena Szugajew, „Pracownia Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki” Karolina Mrugalska, Gminny Ośrodek Zdrowia w Unisławiu, Sklep Mięsny „Krzyś”, Firma Handlowo-Usługowa Marcin Dudek,  „Na Działce” Ryszard Wojtowicz, Ubezpieczenia Hanna Mularz, Sklep meblowy Unisław Sławomir Zubała, Stacja paliw WATIS Unisław, Stolmar, Baltic Stone, „Unitrans” Andrzej Dudek, „Auto-Service” Maciej Dudek, ARENA Kokocko, „Karola” Lidia Błaszczyk, Restauracja „Pod Żubrem”, Biuro rachunkowe Magdalena Łakomska, Usługi BHP i Ochrona Przeciwpożarowa Paweł Łakomski.

Galeria

Strzałka powrotu na poprzednią stronęPowrót