Logo platformy facebook Logo platformy instagram Logo platformy twitter

Smacznie i biesiadnie w Stablewicach

W sobotę, 15 czerwca w Stablewicach odbył się rodzinny piknik, który licznie zgromadził lokalną społeczność.

Po oficjalnym otwarciu wydarzenia przez wójta gminy Jakuba Danielewicza, sołtysa Tomasza Bartnika oraz dyrektora GOK-u w Unisławiu Pawła Marwitza, nadszedł czas na zabawę. Organizatorzy zadbali o moc atrakcji zarówno dla dzieci i dorosłych. Nie brakowało dmuchańców, pokazów sprzętu strażackiego, gier i zabaw rodzinnych, pokazu baniek mydlanych, zabawy w pianie, warsztatów malowania eko – toreb, gier XXL i wielu innych. Uczestnicy posłuchali o historii wsi, oglądali wystawę fotograficzną oraz wzięli udział w quizie wiedzy z nagrodami. O podniebienia zebranych gości zadbały gospodynie z KGW Stablewice, serwując produkty lokalne, tj. zupa chłopska z zacierkami, bigos czy słodkości. Piknikowe spotkanie było idealną międzypokoleniową integracją.

Kierujemy wielkie podziękowania strażakom z OSP Unisław za zabezpieczenie imprezy oraz wszystkim zgromadzonym za tak liczną obecność!

Organizatorzy: Gmina Unisław, Sołectwo Stablewice, KGW Stablewice oraz Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu.

Wydarzenie dofinansowano ze środków budżetu Starostwa Powiatowego w Chełmnie w ramach konkursu „Produkt lokalny Powiatu Chełmińskiego”.


Strzałka powrotu na poprzednią stronęPowrót