Logo platformy facebook Logo platformy instagram Logo platformy twitter

Podwójna radość ze zwycięstwa OSP Unisław

Strażackie zmagania w Unisławiu odbyły się w sobotę, 23 września. Na stadionie, podczas Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych OSP drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Startowały zarówno Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – dziewczęta i chłopcy, jak i Seniorzy – kobiety i mężczyźni. Nie brakowało emocji i głośnego dopingu kibiców. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska.

Zawody rozpoczęły się od uroczystego meldunku  Komendanta Gminnego ZOSP w Unisławiu Karola Sikory złożonemu Prezesowi Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Chełmnie druhowi Jarosławowi Kuziole, a także przemówień. Głos zabrali m.in. zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie – st. kpt. mgr inż. Artur Tokarczyk oraz wójt Jakub Danielewicz. Na unisławski stadion przybyły drużyny z Robakowa, Podwieska, Trzebcza Szlacheckiego, Kijewa Królewskiego, Papowa Biskupiego, Rybieńca, Strucfonia, Krajęcina oraz gospodarze. Zmagania zainaugurowały ćwiczenia bojowe MDP, później przyszedł czas na sztafetę seniorów i MDP, a na finał odbyła się widowiskowa konkurencja – bojówka w kategorii seniorskiej. Do boju zagrzewała publiczność oraz zaproszeni goście. Emocjonującej strażackiej rywalizacji przyglądał się poseł na Sejm, Tomasz Lenz, który gratulował druhom aktywnego udziału.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Jej wynik ucieszył gospodarzy podwójnie. W kategorii seniorów obydwie drużyny OSP Unisław, zarówno męska i żeńska odniosły zwycięstwo! W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się drużyny z Podwieska. MDP OSP Unisław, choć uplasowała się na czwartym miejscu, to odniosła swój własny sukces, wystawiając aż dwie drużyny w licznym, 20 osobowym składzie.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody finansowe w wysokości 1000 zł dla każdej z drużyn, a uczestnicy zawodów puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Uroczystego wręczenia dokonali zaproszeni goście na czele ze starostą chełmińskim Zdzisławem Gamańskim.

Nagrody rzeczowe i finansowe zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chełmnie, Zakład Produkcyjno-Usługowy „Karola-Duet” Sp. c. Lidia Błaszczyk, Adam Błaszczyk oraz Salon Optyczny Punkt Widzenia z Unisławia.   Na uczestników zawodów czekał ponadto,  słodki poczęstunek oraz grochówka.

Organizatorzy: Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Chełmnie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie, Starostwo Powiatowe w Chełmnie, Gmina Unisław oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Unisławiu, Ochotnicza Straż Pożarna w Grzybnie i Ochotnicza Straż Pożarna w Kokocku.

Wyniki:

MDP (chłopcy)

 1. MDP OSP Podwiesk
 2. MDP OSP Trzebcz Szlachecki
 3. MDP OSP Robakowo
 4. MDP OSP Unisław

MDP (dziewczęta)

 1. MDP OSP Podwiesk
 2. MDP OSP Kijewo Królewskie
 3. MDP OSP Robakowo
 4. MDP OSP Unisław

OSP (seniorzy)

 1. OSP Unisław
 2. OSP Podwiesk
 3. OSP Strucfoń
 4. OSP Papowo Biskupie
 5. OSP Rybieniec
 6. OSP Trzebcz Szlachecki

OSP (kobiety):

 1. OSP Unisław
 2. OSP Robakowo
 3. OSP Trzebcz Szlachecki
 4. OSP Krajęcin

Wielkie brawa i słowa uznania należą się wszystkim startującym drużynom za tak liczną obecność i aktywną rywalizację w Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych  w Unisławiu.

Galeria

Strzałka powrotu na poprzednią stronęPowrót