Logo platformy facebook Logo platformy instagram Logo platformy twitter

Mariusz Krzemiński w gronie najlepszych

Wspierają dzieci i młodzież w rozwijaniu pasji, są twórczy i zaangażowani, potrafią motywować do nauki – najlepsi nauczyciele w regionie. To dla nich Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs “Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji”. Gala nagród odbyła się podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. W gronie 18 nagrodzonych pedagogów z województwa znalazł się Mariusz Krzemiński, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Grzybnie (gmina Unisław).

W ogłoszonym latem konkursie Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji kandydatury zgłaszały organy prowadzące szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe, dyrektorzy tych instytucji, związki zawodowe oraz organizacje pozarządowe. Powołana przez marszałka województwa kapituła konkursowa wskazała osiemnaście najlepszych z nich.

– Bardzo się cieszę, że jestem w gronie “najlepsi z najlepszych” nauczycieli w województwie- mówi Mariusz Krzemiński. – Dziękuję przede wszystkim moim uczniom i ich rodzicom. Jesteście moją inspiracją i sprawiacie, że się nie wypaliłem i każdego dnia szukam dla Siebie oraz dla Was nowych wyzwań. Ale bez wrażliwości na ucznia-jaką zaszczepiła we mnie mama Urszula Krzemińska, (którą dzieci uwielbiały)-oraz wsparcia Jakuba Danilewicza, wójta mojej gminy i Alicji Adryan, dyrektora SP Grzybno którzy dają mi możliwość realizacji – byłoby mi na pewno trudniej.

Mariusz Krzemiński jest nauczycielem z 32 letnim stażem pracy. Uczy wychowania fizycznego, jest też animatorem, pomysłodawcą wielu imprez sportowych i rekreacyjnych. Był jednym z 33 nauczycieli, którzy podjęli się trudnego zadania i w czasie pandemii nagrywali lekcje w  Kujawsko – Pomorskiej Szkole Internetowej. Jego lekcje biją rekordy oglądalności. Aktywnie pracuje w organizacji pozarządowej Stowarzyszenie Porozumienie Chełmińskie, z którym jako jeden z 11 realizował w Polsce innowacyjny projekt edukacyjno–społeczny  Fair Play Program Trenuj Bycie Dobrym i Football3. Mariusz Krzemiński razem ze stowarzyszeniem otrzymał w roku 2021 za realizację tego programu nagrodę marszałka „Rodzynki z pozarządówki”.  

Nagrodę Mariusz Krzemiński otrzymał w czasie gali z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej i członka zarządu Sławomira Kopyścia. Impreza odbyła się w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. 

W załączeniu foto Szymon Zdziebło tarantoga.pl


Strzałka powrotu na poprzednią stronęPowrót