Logo platformy facebook Logo platformy instagram Logo platformy twitter

Majówka na stacji Unisław Pomorski

Na unisławskie tory kilkanaście minut po godzinie 18.00 wjechała zabytkowa lokomotywa serii SU 45 – 079. Tak właśnie rozpoczęła się kolejowa majówka, która była bogata w różnorodne atrakcje.

Piknik kolejowy z zabytkową maszyną w roli głównej odbył się 1 maja. Tradycyjnie już, przybyłych turystów witała orkiestra dęta z Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu. Uczestnicy kolejowego święta mogli również rozsmakować się w kulinarnych specjałach KGW Gołoty, KGW Unisław oraz KGW Stablewice. Dużym powodzeniem cieszyła się wystawa pamiątek kolejowych, przygotowana przez mieszkańca Gzina, Pana Pawła Kończewskiego. To nie jedyna wystawa, która czekała na oglądających. Dzięki uprzejmości Pana Radosława Kowalskiego i Stowarzyszenia 553 z gminy Łubianka, podczas pikniku można było obejrzeć zdjęcia związane z linią kolejową 246, dotyczącą także Unisławia oraz skany starych biletów, rozkłady jazdy i dokumenty. Wspólnie spędzany czas umilał również muzycznym występem „Duet My”. Wśród stoisk nie zabrakło smacznej grochówki. Na dzieci czekała także wata cukrowa.

Nad bezpieczeństwem osób uczestniczących w pikniku czuwali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Unisławiu oraz funkcjonariusze Posterunku Policji w Unisławiu.

Podczas, około 45. minutowego, postoju zabytkowej lokomotywy był czas na pamiątkowe zdjęcia, a ponadto nie brakowało chętnych do oglądania lokomotywy i wagonów, w tym restauracyjnego „Wars”. Pokład historycznego pociągu zwiedzał również wójt Jakub Danielewicz. Wydarzenie, które było nie lada gratką dla miłośników starej kolei zostało zorganizowane przez Turystykę kolejową TurKol.pl we współpracy z Gminą Unisław, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Unisławiu oraz Partnerami.

Kolejowa Majówka w Unisławiu

Strzałka powrotu na poprzednią stronęPowrót