Logo platformy facebook Logo platformy instagram Logo platformy twitter

Kultura słowa jest ważna

„Mówię NIE hejtom” to przewodni temat, który towarzyszył uczestnikom warsztatów, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Unisławiu w piątkowy wieczór, 24 listopada. Motywacyjne spotkanie, które było adresowane do młodzieży, poprowadziła trójmiejska psycholog – kobieta, która sprawiła, że uczestnicy otworzyli się przede wszystkim na nowe spostrzeżenia i możliwości.

Warsztaty były czasem na zdefiniowanie pojęcia „mowa nienawiści” i form, jakie przyjmuje, ale i czasem na motywacyjne rozmowy i dyskusje, tworzenie mapy myśli oraz aktywne działania w grupach.A wszystko to dzięki programowi Działaj Lokalnie i Lokalnej Grupie Działania “Zakole Dolnej Wisły”, która dofinansowała projekt Kulturalnych Animatorek pn. “Uwierz, że możesz!”. W ramach tego projektu zaplanowano również działania dla młodzieży. Ich celem było wskazanie na ważny temat, jaki jest kultura słowa. Młodzież dowiedziała się, jak wyrażać się, by nie rozbudzać nienawiści, przemocy i dyskryminacji, ale również poznała sposoby reagowania na wszelkie przejawy mowy nienawiści oraz skutki hejtu w internecie. Ponadto, uczestnicy dowiedzieli się, jak prowadzić rozmowy z rówieśnikami i poczuć się w nich pewniej oraz jak rozwijać umiejętności budowania relacji z innymi.

_________________________________

Dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalną Grupę Działania “Zakole Dolnej Wisły”.

Galeria

Strzałka powrotu na poprzednią stronęPowrót