Logo platformy facebook Logo platformy instagram Logo platformy twitter

Kiermasz i spotkanie z Mikołajem w atmosferze magii

Na wsi, a jakby w mieście… Dzięki zimowej, bajecznej scenerii, migoczącym iluminacjom na Kiermaszu świątecznym i Spotkaniu mikołajkowym było niezwykle i wyjątkowo. Pachniało tu piernikami, goframi, barszczem, gorącą czekoladą i innymi pysznościami. Tego dnia warto było być w Unisławiu.

Mróz, śnieg i wizyta Świętego Mikołaja – to oznaka, że grudzień zawitał na dobre, a do Świąt już coraz bliżej. W samo południe na skwerze w Unisławiu rozpoczął się Kiermasz świąteczny, a spotkanie przy choince zainaugurował przyjazd Świętego Mikołaja w asyście OSP Unisław. Po przywitaniu się ze wszystkimi dziećmi miało miejsce wspólne odliczanie i uruchomienie świątecznych iluminacji.

Na skwerze rozstawiło się bardzo dużo wystawców m.in. z ozdobami świątecznymi, rękodziełem, swojskim jadłem. Nabyć można było wyszukane prezenty oraz świąteczne specjały. W dodatku świecące karuzele oraz pociąg Mikołaja wywołały piękne uśmiechy na twarzach najmłodszych.

Nie zabrakło świątecznych fotografii z Mikołajem na tle migoczących światełek. Przy choince wystąpiły również dzieci z grupy wokalnej, uczennice Szkoły Podstawowej w Grzybnie, a także uczestnicy zajęć tanecznych Skakanka Dance z grup: Mini i Kids. Na finał w magiczny klimat wprowadziła wszystkich obecnych orkiestra dęta z GOK-u, przygrywając na instrumentach świąteczne melodie.

Dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom i organizacjom, za pomoc w organizacji niedzielnych wydarzeń w Unisławiu. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu wieść o unisławskim kiermaszu i spotkaniu z Mikołajem  niosła się w świat. Cieszymy się, że z roku na rok te wydarzenia cieszą się coraz większą popularnością – mówi Paweł Marwitz, dyrektor GOK w Unisławiu.

Organizatorzy: Gmina Unisław, Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu.

Galeria

Strzałka powrotu na poprzednią stronęPowrót