Logo platformy facebook Logo platformy instagram Logo platformy twitter

Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej

Gminna Biblioteka Publiczna w Unisławiu  bierze udział w projekcie „Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej”, prowadzonym przez Ośrodek Karta.

Na stronie Biblioteki Cyfrowej Ośrodka Karta, która prezentuje najbardziej wartościowe archiwalia znajdują się także fotografie z zasobu Gminnej Biblioteki Publicznej w Unisławiu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że na stronie głównej CATL http://archiwa.org/  na górze strony znajduje się zdjęcie Zespołu Teatralnego przy Cukrowni Unisław. Ponadto w Bibliotece Cyfrowej znajdują się również inne fotografie  kliknij tutaj

Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej
Gminna Biblioteka Publiczna w Unisławiu

  Gminna Biblioteka Publiczna w Unisławiu zbiera, opracowuje i digitalizuje lokalne zdjęcia, korespondencję, dokumenty osobiste, fotografie i inne pamiątki  tworzące historię gminy Unisław.

Szanowni Państwo, jeżeli posiadacie w swoich domowych zbiorach fotografie, listy, dzienniki, świadectwa czy też inne materiały źródłowe z dawnych lat: okresu przedwojennego, wojennego czy lat PRL, to prosimy o dostarczenie tych dokumentów do biblioteki. Zostaną one zeskanowane i zwrócone. Materiały historyczne można również przekazać bibliotece.

Dokumenty, które w ostatnim czasie trafiły do CATL to m. in.: fotografie, legitymacje, metryka, widokówka, a nawet karta benzynowa i bilety kolejowe z Kornatowa do Unisławia i wiele innych. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie domowej biblioteki w CATL (unislaw.archiwa.org). Wśród dostarczonych materiałów znajdują się  zdjęcia dotyczące budowy nowej szkoły w Kokocku oraz fotografie przedstawiające uroczystości wmurowania tablicy upamiętniającej zasługi lotników F. Żwirko i S. Wigury. Jeżeli rozpoznajecie Państwo osoby znajdujące się na fotografiach, to bardzo prosimy o informacje. Dokumenty te znajdują się także na stronie domowej CATL kolekcja „Placówki oświatowe w gminie Unisław”, teczka „Szkoła Podstawowa w Kokocku” oraz  kolekcja „Zakłady pracy w gminie Unisław”, teczka „Cukrownia w Unisławiu”.

Za wszystkie otrzymane materiały źródłowe serdecznie DZIĘKUJEMY.

Moduł

Galeria


Strzałka powrotu na poprzednią stronęPowrót