Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne w Unisławiu 

Organizator: Gmina Unisław

Kategoria: Dożynki gminne

Data: od 2.09.2017 do 2.09.2017

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne, które w tym roku mieszkańcy Powiatu Chełmińskiego obchodzić będą w sobotę 2 września w Unisławiu.

Uroczystość rozpocznie o godzinie 14.00 uroczystą mszą dziękczynną w unisławskim kościele. Po niej korowód dożynkowy wraz z orkiestrą przemaszeruje do parku w Unisławiu, tam o godz. 15.00 rozpoczną się obrzędy dożynkowe, rozstrzygnięte zostaną konkursy dożynkowe. Będzie widowiskowy turniej sołecki, zagra orkiestra i lokalne zespoły. Wśród dodatkowych atrakcji nie zabraknie zakątka animacji GOK-u, kiermaszu książki, oraz wystawy zwierząt hodowlanych. O godz. 16.00 na scenie zaprezentuje się zespół ludowy „Kundzia”. Od godz. 17.00 będzie możliwe bezpłatne zwiedzanie pobliskiej Astro-bazy, znajdującej się przy Zespole Szkół w Unisławiu. Na scenie w parku o 17.30 zagra zespół „Fajters”. Koncerty Gwiazd wieczoru zaplanowano o godz. 19.00 – wtedy zagra „Cleo”, z kolei o 20.30 publiczność bawić będą „Skaldowie”. Dożynkowe świętowanie zwieńczy zabawa taneczna w godzinach od 22. 00 do godz. 2.00. Zapraszamy serdecznie.

Ponadto przewidziano szereg dodatkowych atrakcji: rodzinne gry i zabawy, lunapark, warsztaty cyrkowe, darmową grochówkę, stoiska kulinarne KGW i LGD Zakole Dolnej Wisły. Miejsce imprezy: Unisław, ul. Parkowa (park).