Dziś jest: wtorek, 20 kwietnia 2021r. Godzina: 21:40 Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Pogoda

Kwiecień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do Newslettera.
Wpisz swój adres e-mail i naciśnij przycisk Zapisz.

Pole wymagane

Zadaj pytanie Wójtowi

Jakub Danielewicz

wójt Gminy Unisław

Lista pytań

KULTURALNY WEEKEND W UNISŁAWIU 

Organizator: Gmina Unisław

Kategoria: Piknik

Data: od 21.06.2019 do 22.06.2019


21 czerwca zapraszamy do parku w Unisławiu na „Miętowe rozpoczęcie lata”. Zaprezentowany zostanie lokalny produkt „Mięta pieprzowa Unisławska”.


Goście będą mogli skosztować nie tylko z miętowej herbaty, ale także potraw z miętą. Obchody rozpoczną się od występów dzieci i młodzieży z Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu oraz szkół i przedszkoli z Gminy Unisław. Poznamy zwycięzców „Konkursu wiedzy o Gminie Unisław i Powiecie Chełmińskim”, a także wręczymy tytuł „Sportowca Roku  2018”. W popołudniowych godzinach będziemy mogli posłuchać utworów, a także zobaczyć tańce Zespołu Pieśni i Tańca „ŁÓDŹ”, a dla miłośników muzyki reggae wystąpi zdobywający coraz większą popularność zespół „MYASTA”. O godzinie 22.30 publiczność zabawiać będzie gwiazda wieczoru Zespół „MIG” znany z utworów takich jak: „Wymarzona”, „Lalunia” czy też „Miód Malina”. Tradycyjnie wieczór zakończy zabawa taneczna, która potrwa do godziny 2.00. Dodatkowymi atrakcjami będzie strefa Food-trucków, Lunapark, kino 7D, fotolustro, oglądanie nieba i zwiedzanie ASTRO-BAZY,  strefa aktywności dziecięcej, myśliwskie stoisko edukacyjne, loty balonem i wiele innych.

Z kolei w sobotę impreza pod nazwą „Piknik z Parkiem w roli głównej” rozpocznie się od 16-tej edycji Półmaratonu Unisławskiego i Dziesiątki Unisławskiej, gdzie podczas biegu zawodnicy będą poruszać się po malowniczej trasie prowadzącej przez teren Chełmińskiego Parku Krajobrazowego. Start honorowy biegu nastąpi o godzinie 10.00. Na stadionie sportowym w Unisławiu odbędzie się Turniej piłkarski o puchar Wójta gminy Unisław. Po dekoracjach rozpocznie się część rozrywkowa, gdzie na wszystkich uczestników imprezy czekać będzie recital piosenek z dawnych lat - solistki Emilii Czekała, występ Orkiestry Dętej oraz lokalnych zespołów. Będziemy mogli obejrzeć wystawę fotograficzną pt. „Park w Unisławiu dawniej i dziś”, oraz nastąpi sadzenie nowej roślinności.  Czeka nas maraton ZUMBY, występy grup tanecznych, gry i zabawy, konkursy, biblioteczne koło fortuny, pokaz barmański, strefa kreatywności GOK, Lunapark, Food-trucki, oglądanie nieba i zwiedzanie ASTRO-BAZY, myśliwskie stoisko edukacyjne, warsztaty naukowe, barmańskie show, balonem i wiele innych. Wieczorem na scenie wystąpi ELENI – gwiazda znana z takich utworów jak „Miłość jak wino” czy też „Po słonecznej drodze życia”. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00, a zaraz po nim nastąpi zabawa taneczna pod chmurką do godziny 2:00.

Z kolei na finał kulturalnych wydarzeń zapraszamy w niedzielę do kościoła p.w. Św. Bartłomieja w Unisławiu na koncert Marcina Chylińskiego – gitarzysta klasyczny, oraz koncert organowy, który rozpocznie się po mszy o godzinie 16:00.
Zarówno pierwszego jaki i drugiego dnia impreza odbywa się dzięki pozyskanym funduszom unijnym i jak zawsze dzięki naszym sponsorom.