XVI Półmaraton Unisławski oraz Dziesiątka Unisławska 

Organizator: Gmina Unisław

Kategoria: Biegi

Data: od 22.06.2019 do 22.06.2019

W dniu 22 czerwca 2019 r. po raz szesnasty zostanie zorganizowany Półmaraton Unisławski oraz bieg towarzyszący na dystansie 10 km - Dziesiątka Unisławska.

Biegi odbywają się na malowniczej trasie prowadzącej przez teren Chełmińskiego Parku Krajobrazowego, drogami o nawierzchni asfaltowej. Trasa Półmaratonu Unisławskiego (21,0975 km) prowadzi po terenie gminy Unisław i Kijewo Królewskie poprzez miejscowości Unisław (start), Stablewice, Bągart, Szymborno, Płutowo, Bruki Kokocka, Bruki Unisławskie, Unisław (meta). Trasa Dziesiątki Unisławskiej (10 km) biegnie przez miejscowości Unisław (start), Stablewice, Gołoty, Unisław (meta). Trasy biegów posiadają atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

XIV Półmaraton Unisławski oraz Dziesiątka Unisławska zostały zaliczone do cyklu Grand Prix w Biegach Długodystansowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego i będą siódmym z kolei biegiem w tegorocznej edycji cyklu Grand Prix.

Prawo startu w półmaratonie mają tylko osoby pełnoletnie spełniające wymagania określone
w regulaminie zawodów, natomiast w biegu na dystansie 10 km dopuszcza się udział osób w wieku 16-18 lat, wyłącznie po przedstawieniu pisemnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów na udział dziecka w biegu. Imienne zgłoszenia do biegów można dokonywać za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej https://zapisy.sts-timing.pl/464/ do dnia 18 czerwca 2019 r., jeżeli limit zawodników zgłoszonych do udziału w biegu nie zostanie wyczerpany. Limit zawodników na trasie „Dziesiątki Unisławskiej” wynosi 250 osób, natomiast na trasie „Półmaratonu Unisławskiego” wynosi 350 osób (decyduje kolejność zgłoszenia oraz uiszczenia opłaty startowej).
 
Start honorowy biegów nastąpi o godzinie 10:00 (ulica Spokojna), natomiast start ostry półmaratonu nastąpi o godz. 10:10 (ulica Lipowa), a start ostry dziesiątki o godz. 10:20 (ulica Parkowa).
 
Biuro zawodów, szatnie, prysznice, toalety, punkt wydawania posiłków regeneracyjnych, znajdują się w Hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Spokojnej 16 w Unisławiu. Parkingi dla zawodników dostępne będą przy:
- ulicy Spokojnej (hala widowiskowo-sportowa),
- ulicy Parkowej (plac naprzeciwko Urzędu Gminy),
- ulicy Dworcowej (bocznica kolejowa),
- ulicy Chełmińskiej (przy cmentarzu).
 
 
Dodatkowo w pakiecie startowym od sponsora Syngenta na zawodników będzie czekała warzywna niespodzianka.
 
Planowana ceremonia wręczenia nagród rozpocznie się około godz. 13:00. Najlepsi zawodnicy uczestniczący w biegach zarówno w kategorii generalnej oraz kategoriach wiekowych otrzymają nagrody w postaci kart podarunkowych do sieci sklepów DECATHLON. Dodatkowo spośród wszystkich zawodników uczestniczących w biegach zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe, w tym nagroda główna - rower.

Aktualne rekordy trasy należą do:
w Półmaratonie Unisławskim:
- Łukasz Gurfinkiel – 01:08:11 (VIII Półmaraton Unisławski, 25.06.2011 r.)
- Arleta Meloch – 01:19:21 (VI Półmaraton Unisławski, 20.06.2009 r.)
w Dziesiątce Unisławskiej:
- Karol Kaliś – 00:33:19 (X Dziesiątka Unisławska, 29.06.2013 r.)
- Angelika Dzięgiel – 00:37:19 (XIV Dziesiątka Unisławska, 24.06.2017 r.)
 
Szczegółowe informacje dotyczące biegów dostępne są w regulaminach zamieszczonych na stronie internetowej http://unislaw.pl/artykul/254/475/polmaraton-i-dziesiatka-unislawska
 
Zapraszamy wszystkich do udziału w biegach oraz wspólnego kibicowania  zawodnikom. Jednocześnie informujemy, że w godzinach 10:00-13:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności oraz wykonywanie poleceń służb porządkowych.