Dziś jest: piątek, 27 listopada 2020r. Godzina: 09:20 Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Pogoda

Listopad 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do Newslettera.
Wpisz swój adres e-mail i naciśnij przycisk Zapisz.

Pole wymagane

Zadaj pytanie Wójtowi

Jakub Danielewicz

wójt Gminy Unisław

Lista pytań

Półmaraton i Dziesiątka Unisławska 2012 

Organizator: Gmina Unisław

Kategoria: Półmaraton i 10-ka Unisławska

Data: od 30.06.2012 do 30.06.2012

Półmaraton

Bądźcie pozdrowione, Siostry Biegaczki! Bądźcie pozdrowieni, Bracia Biegacze! Niech dobrzy Aniołowie strzegą dróg Waszych, aby stóp Waszych cennych sprośne kamienie nie zraniły, aby pozostałe członki ciał Waszych od kontuzji wszelakich strzeżonymi przez Niebiosa były! 

Już tylko niespełna 100 dni pozostało do IX Półmaratonu Unisławskiego i Dziesiątki Unisławskiej. W sobotę 30 czerwca o godzinie 10.00 można będzie kapitalnie - i do tego biegowo - rozpocząć tegoroczne wakacje. Dlaczego warto zrobić to właśnie u nas? Próby odpowiedzi poniżej.

Pierwszy weekend wakacji – to od 2004 roku się nie zmienia. Nie zmienia się też to, że oba biegi wpisują się w coroczne obchody Dni Unisławia. Zatem atrakcji muzycznych, kulinarnych i - jakżeby mogło być inaczej - innych atrakcji także nie zabraknie. Termin zatem atrakcyjny i do tego atrakcja na atrakcji.

Nasz półmaraton charakteryzuje się wyjątkowo atrakcyjną  (dosyć już tych powtórzeń - przyp. red.) fantastyczną pod względem widokowym trasą. Będziemy biegać przez pola i łąki, przez ocienione aleje, nad Pradoliną Wisły, w przepięknym parowie w Płutowie (przez miejscowych nazywanym parową, nie mylić, proszę, z parówką), przez samą Pradolinę Wisły. Nawet najbardziej wprawne posługiwanie się przeglądarkami graficznymi i prawym guzikiem myszki przez autora niniejszego tekstu nie jest w stanie oddać piękna trasy Półmaratonu Unisławskiego. U nas po prostu jest radość!

Nasza trasa, prócz tego, że jest piękna, oznacza się także ogromnym zróżnicowaniem. Mamy tu i proste, i zakręty (oczywiście i w prawo, i w lewo) . Mamy odcinki pod górkę i - jakżeby mogło być inaczej - odcinki z górki. Tymi odcinkami pod górkę  (zwłaszcza tym półtorakilometrowym niedaleko mety) nie należy się jednak nadmiernie przejmować. Po ich pokonaniu bowiem endorfiny w naszych organizmach łączą się w korowody i tańczą uciesznie w rytm bicia naszych rozradowanych serduszek. Poza tym wielu zawodników w Unisławiu właśnie dotkliwie pobiło swoje rekordy życiowe. Tak dotkliwie, że te nie pozwalają one się pobić na innych trasach. Mogą natomiast pozwolić na zdemolowanie siebie 20 czerwca 2009 r. w Unisławiu.

Wsiadajcie zatem, Siostry Biegaczki i Bracia Biegacze, w samochody, autokary, pociągi i przyjeżdżajcie do Unisławia. Tu jest radość! Radość biegania! Radość dzielenia się sobą z innymi!

http://www.endomondo.com/event/keHKylzTCeY


IX Półmaraton Unisławski 2012 >>> Regulamin <<<

Dziesiątka Unisławska 2012 >>> Regulamin <<<


Tomasz Majewski

Przewodniczący Rady Gminy Unisław