Dziś jest: sobota, 13 sierpnia 2022r. Godzina: 08:32 Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Pogoda

Sierpień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

Wydarzenia w tym miesiącu

Pokaż wszystkie z tego miesiąca

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do Newslettera.
Wpisz swój adres e-mail i naciśnij przycisk Zapisz.

Pole wymagane

Zadaj pytanie Wójtowi

Jakub Danielewicz

wójt Gminy Unisław

Lista pytań

Gwiazdorska obsada Dni Unisławia 

Organizator: Gmina Unisław

Kategoria: Koncert

Data: od 24.06.2022 do 26.06.2022

Gwiazdorska obsada Dni Unisławia


Tegoroczne święto gminy Unisław obfitować będzie w liczne atrakcje. Na scenie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej z różnorodnym repertuarem. Imprezą towarzyszącą będzie sobotnia „Sołtysiada z Zakolem”. Wokół sceny też będzie się działo. Zaplanowano m.in. wystawę zabytkowych pojazdów, historyczną wystawę fotograficzną o gminie Unisław oraz o 100. urodzinach firmy „Unamel”. Zapowiada się imponująco!

Dni Unisławia 2022 będą miały wyjątkową oprawę. A to za sprawą ważnego jubileuszu. W  tym roku świętujemy 800 – lecie powstania Unisławia. Z tej okazji program trzydniowych obchodów będzie bogaty w atrakcje.

Dni Unisławia odbędą się 24., 25. i 26. czerwca 2022 (piątek – niedziela). 

W piątek, 24 czerwca o godz. 19.00 biesiadę poprowadzą „Baciary” – jeden z najbardziej znanych zespołów Podhala. Ich koncert to gwarancja dużej dawki muzyki tanecznej serwowanej w połączeniu z góralskim folkiem. „Jak się bawią ludzie” czy „Siedem czerwonych róż” to jedne z najbardziej rozpoznawalnych utworów zespołu. Także w piątek, 24 czerwca ale o godz. 21.00 unisławską sceną zawładnie cieszący się dużą popularnością zespół „Defis”. Nie zabraknie takich hitów, jak: „Niespotykany kolor”, „Piękny sen”, czy „Jeszcze raz”. Piątkowe obchody rozpocznie spotkanie Wójta z podopiecznymi Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Iskierka” w Unisławiu o godz. 15.00. Zobaczymy artystyczne prezentacje dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół z gminy Unisław. Zagrają i zaśpiewają lokalne zespoły. Pierwszy dzień zwieńczy zabawa pod chmurką do godz.2.00.

Sobota, 25 czerwca również obfitować będzie w gwiazdy. O godz. 18.00 zaplanowano koncert Sławomira, twórcy nowego gatunku muzycznego rock polo czyli połączenia muzyki tanecznej ze szlachetnym rockowym brzmieniem. Publiczność usłyszy największy hit muzyka „Miłość w Zakopanem”. Z kolei o godz. 20.30 wraz z zespołem „Cree” wystąpi Sebastian Riedel, syn legendarnego muzyka Ryszarda Riedla z zespołu Dżem. Cree, to formacja oferująca dużą dawkę dobrego blues rocka. Podczas ich koncertu można spodziewać się m.in. kultowych utworów zespołu „Dżem”, w tym: „Czerwony jak cegła”, „List do M”, „Sen o Victorii”. Sobotnie obchody zainauguruje XVII Półmaraton Unisławski oraz bieg towarzyszący na dystansie 10 km – Dziesiątka Unisławska. Lekkoatletyczne wyzwania zostały zaliczone do cyklu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Biegi odbędą się na malowniczej trasie prowadzącej przez teren Chełmińskiego Parku Krajobrazowego. W sobotę, na uczestników Dni Unisławia będzie czekała również wystawa zabytkowych pojazdów w parku. Będzie iście biesiadnie! A to za sprawą imprezy towarzyszącej pn. „Sołtysiada z Zakolem”. Świętowanie zakończy potańcówka do godz. 2.00.

Zarówno w piątek i w sobotę, nie zabraknie m.in.: rodzinnych gier i zabaw, występów, konkursów i pokazów. Wokół sceny gwarantowana moc atrakcji przy stoiskach. W parku do dyspozycji milusińskich będzie lunapark. Smacznie i różnorodnie będzie w strefie food trucków. Będzie także bar z bogatym menu. Na miłośników mocnych wrażeń czekać będzie profesjonalna strzelnica.

W niedzielę, 26 czerwca odbędzie się uroczysta msza święta o godz. 16.00 w kościele p.w. Św. Bartłomieja w Unisławiu z udziałem władz samorządowych, gości i mieszkańców. Po eucharystii odbędzie się prelekcja o 800-leciu Unisławia oraz koncert orkiestry dętej z GOK-u w Unisławiu, który zwieńczy trzydniowe obchody.

Dni Unisławia odbędą się w parku, przy ul. Parkowej. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości do udziału w trzydniowym świecie gminy Unisław. Osoby oraz firmy zainteresowane współpracą przy organizacji  unisławskiego wydarzenia, proszone są o zgłaszanie się do biura GOK lub pod numerem tel.(56) 68 68 734.

  Już wkrótce będzie można zapoznać się ze szczegółowym programem imprezy na plakatach.

Na Dni Unisławia zapraszają organizatorzy Gmina Unisław i Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu.