Dziś jest: niedziela, 19 września 2021r. Godzina: 04:37 Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Pogoda

Wrzesień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    

Wydarzenia w tym miesiącu

Pokaż wszystkie z tego miesiąca

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do Newslettera.
Wpisz swój adres e-mail i naciśnij przycisk Zapisz.

Pole wymagane

Zadaj pytanie Wójtowi

Jakub Danielewicz

wójt Gminy Unisław

Lista pytań

A A A Grant na „Kulturalny ogród edukacji”

Grant na „Kulturalny ogród edukacji”

Zielone światło otrzymały „Kulturalne Animatorki” z Unisławia  na realizację projektu „Kulturalny Ogród Edukacji”. Grupa nieformalna przy Gminnym Ośrodku Kultury w Unisławiu,  w składzie: Edyta Smycz, Maria Magdalena Wosik oraz Krystyna Kasprowicz otrzymały dofinansowanie w wysokości 2 400 zł, ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalną Grupę Działania „Zakole Dolnej Wisły”. Wynikiem oceny merytorycznej, wniosek złożony przez „Kulturalne Animatorki” otrzymał 38 punktów, co przełożyło się na drugie miejsce na liście rankingowej.

Uroczyste podpisanie umów miało miejsce 31 sierpnia w Kiełpiu, na którym obecny był Paweł Marwitz, dyrektor GOK w Unisławiu oraz reprezentantki grupy nieformalnej z Unisławia.

Projekt polega na stworzeniu „Kulturalnego Ogrodu Edukacji” przed budynkiem GOK-u w Unisławiu. Zaplanowano m.in.: utworzenie ścieżki edukacyjnej z roślinnością skupiającą motyle i pszczoły oraz inne pożyteczne owady, przeprowadzenie warsztatów teoretyczno-praktycznych, montaż drobnej infrastruktury oraz tablicy informacyjnej o roli motyli i pszczół w naszym środowisku lokalnym. Działania projektowe zostały zaplanowane tak, by angażowały różne grupy społeczne od dzieci po seniorów. „Kulturalne Animatorki” chcą również zaprosić do współpracy samorząd lokalny, lokalne przedsiębiorstwa, firmy i instytucje oraz zaangażować wolontariuszy , by poprzez pomoc w realizacji projektu mogli zdobyć nowe doświadczenie, wiedzę i umiejętności. Realizację zadania zaplanowano w okresie od 1 września do 17 grudnia 2021 roku.

Stopka patronów

Wspolne zdjęcie organizatorów i zwyciężczyni
Wspolne zdjęcie organizatorów i zwyciężczyni