Dziś jest: środa, 21 kwietnia 2021r. Godzina: 22:58 Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Pogoda

Kwiecień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do Newslettera.
Wpisz swój adres e-mail i naciśnij przycisk Zapisz.

Pole wymagane

Zadaj pytanie Wójtowi

Jakub Danielewicz

wójt Gminy Unisław

Lista pytań

A A A Otrzymali jubileuszowe medale na złote gody

Otrzymali jubileuszowe medale na złote gody

W piątek, 12 marca wójt  Jakub Danielewicz  wręczył  medale za „długoletnie pożycie małżeńskie”. Zostały one nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Wójt ponadto na ręce par małżeńskich przekazał kwiaty, drobne upominki i najserdeczniejsze życzenia z okazji jubileuszu. Pary obchodzące  50-lecie: Halina i Alojzy Rutkowscy z Unisławia, Grażyna i Edward Szwed z Unisławia, Aleksandra i Stefan Zaleśni. Były też gratulacje od bliskich. Uroczystość odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

O swoich małżeńskich losach opowiedzieli:

 Halina i Alojzy Rutkowscy z Unisławia na ślubnym kobiercu stanęli pięć dekad temu. Poznali się w szkole średniej, a dokładniej w technikum kolejowym. Razem pracowali na kolei, pan Alojzy jako dyżurny ruchu, a pani Halina w dawnych zakładach kolejowych. Pan Alojzy zrobił dodatkowo kurs szybowcowy zdobywając licencję pilota. Po okresie pracy na kolei przeniósł się do spółdzielni inwalidów na stanowisko kierownicze,  później miał wypadek i trafił na rentę, a później emeryturę. Pani Halina zamieniła zakład kolejowy na zakłady stolarskie. Nadszedł czas wychowywania dzieci i zajmowania się domem i opieki nad mężem po wypadku.  W 2006 roku oboje wyjechali do pracy w Irlandii, gdzie pracowali. Od 5 lat są mieszkańcami Unisławia. Wychowali dwójkę synów: Dariusza i Daniela, doczekali się też czwórki wnucząt: Łukasza, Sebastiana, Jagody i Leny. Teraz mają czas na wspólne pasje i spędzanie czasu z rodziną. Ich recepta na długowieczność związku: „Czasami się pokłócić”.

Aleksandra i Stefan Zaleśni z Grzybna mogą pochwalić się 50-leciem pożycia małżeńskiego. Poznali się w szkole podstawowej w Trzebczu. Po szkole średniej oboje pracowali. Pan Stefan wyuczył się w cukrowni w Unisławiu zawodu elektryka. Później jako konserwator zabytków i elektryk był aktywny zawodowo w nowym budownictwie. Pani Aleksandra jako nauczyciel matematyki w szkole podstawowej w Grzybnie, przepracowała aż 42 lata. Wychowali trójkę dzieci: Macieja, Anetę, Bartosza. Doczekali się piątki wnucząt: Agaty, Jacka, Kuby, Michała, Antosia. Na zasłużonej emeryturze zajmują się domem, służą pomocą dzieciom, rękodziełem. Przepis na długowieczność związku: „Wyrozumiałość i cierpliwość”.