Dziś jest: wtorek, 27 października 2020r. Godzina: 12:33 Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Pogoda

Październik 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Wydarzenia w tym miesiącu

Pokaż wszystkie z tego miesiąca

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do Newslettera.
Wpisz swój adres e-mail i naciśnij przycisk Zapisz.

Pole wymagane

Zadaj pytanie Wójtowi

Jakub Danielewicz

wójt Gminy Unisław

Lista pytań

A A A Najlepsze Gospoodarstwo Ekologiczne

Mają najlepsze gospodarstwo ekologiczne

Państwo Agnieszka i Piotr Wróbel z Gołot mają ogromne powody do radości. A to za sprawą odniesionego sukcesu w konkursie wojewódzkim.

Ekologiczne Gospodarstwo Zielarskie Wróbel zajęło I miejsce w konkursie na „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne”. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w niedzielę, 20 września w Minikowie.

Konkurs na „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne” ma na celu prezentację dobrych praktyk i rozwiązań stosowanych w gospodarstwach ekologicznych.

„Nie spodziewaliśmy się takiego werdyktu. Konkurowaliśmy z wieloletnim  gospodarstwem, specjalizującym się w produkcji warzyw. Bardzo się cieszymy, że nasze gospodarstwo zostało tak wysoko ocenione. Zajmujemy się uprawą i sprzedażą  ziół, a ponadto nasiennictwem i przetwórstwem naszych produktów oraz rolniczą sprzedażą bezpośrednią. Nasze gospodarstwo odwiedzają dziennikarze telewizyjni. O naszym gospodarstwie opowiadaliśmy m.in. w  TVP Warszawa i TVP Bydgoszcz. Film z moim udziałem pn. „Zioła dobre na wszystko”  można oglądać na stronie ODR Minikowo” – mówi Agnieszka Wróbel.

Państwo Wróbel prowadzą rodzinne gospodarstwo w Gołotach, zajmujące się m.in. uprawą, pielęgnacją, zbiorem, suszeniem, czyszczeniem i pakowaniem herbatek ziołowych i przypraw. Produktem sztandarowym uprawianym w gospodarstwie jest mięta pieprzowa, która w 2018 roku została wpisana na listę produktów tradycyjnych jako mięta pieprzowa unisławska.

O Ekologicznym Gospodarstwie Zielarskim Wróbel  można przeczytać  na stronie www.ziolawrobel.pl. Państwo Wróbel prowadzą również sklep internetowy oraz bezpośrednią sprzedaż rolniczą pod numerem tel. 889 – 576 – 729. Kupić można nie tylko ekologiczne suszone zioła, ale i warzywa m.in.: buraczki, kapustę pekińską, brokuły, cukinie, a nawet swojskie chleby.

Gospodarstwo Państwa Wróbel będzie oceniane w dniach 8 – 9 października, w ogólnopolskim etapie konkursu na „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne” w Brwinowie, koło Warszawy.

Organizatorem szczebla krajowego jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Radomiu,  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego.

Życzymy powodzenia!
Autor zdjęć: Ilona Oleś, ODR Minikowo