A A A Koronawirus w Gminie Unisław

W piątek, 4 września potwierdzono drugi przypadek koronawirusa u kolejnego nauczyciela z Zespołu Szkół w Unisławiu.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chełmnie zdecydowała, że wszyscy nauczyciele uczestniczący w posiedzeniach Rad Pedagogicznych w szkole w Unisławiu w dniach 28 i 31 sierpnia (około 50 pedagogów wraz z rodzinami) zostanie poddanych kwarantannie.

Według wstępnych informacji kwarantanna może potrwać do 10 września.

W związku z zaistniałą sytuacją dyrekcja Zespołu Szkół w Unisławiu wystąpiła do wójta gminy Unisław o zgodę na wprowadzenie zdalnego nauczania od poniedziałku 7 września, wójt przychylił się do wniosku, a sanepid pozytywnie zaopiniował tę decyzję. O szczegółach dotyczących funkcjonowaniu unisławskiej szkoły w najbliższych dniach rodzice dowiedzą się za pomocą elektronicznego dziennika librus, poprzez stronę internetową szkoły i za pośrednictwem facebooka.

Objęcie kwarantanną najprawdopodobniej kilkusetosobowej grupy mieszkańców gminy Unisław oznacza również zwiększony reżim sanitarny na terenie gm. Unisław. Zmiany będą dotyczyły funkcjonowania Urzędu Gminy w Unisławiu oraz wszystkich jednostek podległych. Praca urzędów zostaje ograniczona do 10 września.
Więcej informacji można uzyskać telefonicznie. Kontakt do Urzędu Gminy w Unisławiu pod numerem 56 6868710

Nieczynne do 10 września będą obiekty sportowe: stadion, hala sportowa oraz orlik.

Odwołane w trybie natychmiastowym zostają wszystkie zaplanowane wydarzenia sportowe i kulturalne.