A A A Akcja lato trwa

Sierpniowe poniedziałki mijają pod znakiem kreatywnych zajęć wakacyjnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Unisławiu.

Pierwsze zajęcia odbyły się pod hasłem Akademia Młodego Artysty, poprowadziła je Kamila Jendrzejewska-Bonek. Na początku zajęć dzieci opowiadały o tym, jak minął każdemu pierwszy miesiąc wakacji, po czym wspomnienia te dzieci przeniosły na papier. Mali artyści wykazując się swoją pomysłowością tworzyli ramki z masy solnej, w które zostały włożone wcześniej wykonane rysunki.
W drugiej części zajęć  milusińscy zabrali się do kolorowania, gdzie w połączeniu z aplikacją w telefonie powstały ruchome obrazki z efektem 3D, które zrobiły na najmłodszych duże wrażenie.


Podczas drugiego spotkania w ramach Akcji Lato tematem przewodnim było harcerstwo. Nie zabrakło druhów z unisławskiego szczepu, działającego przy GOK-u. Dzieci miały możliwość przy fantomie poznania zasad udzielania Pierwszej Pomocy dzięki instrukcji Zastępcy Komendanta Hufca - Dominika Brzezickiego. Nie brakowało gier i zabaw na świeżym powietrzu takich jak strzelanie z łuku do Trolli, walki na miecze, wspólnych piosenek harcerskich czy też tańca przy muzyce.

Kolejne zajęcia, tym razem teatralne, już w najbliższy poniedziałek 17 sierpnia. Zapraszamy do zapisów. Tel. 56 6868 734.