A A A Konkurs dla mieszkańców „Urodziny Papieża w moim domu”

W poniedziałek (18 maja) obchodzimy setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki zaprasza mieszkańców naszego regionu, do wzięcia udziału w konkursie „Urodziny papieża w moim domu”.

Zachęcamy do udekorowania w dniach 16, 17 i 18 maja flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami domów, budynków, podwórek, kapliczek, skwerów i ulic.
Pozwoli to poczuć szczególną atmosferę, która towarzyszyła przyjazdom Jana Pawła II do naszego regionu (6 i 7 czerwca 1991 roku do Włocławka, 7 czerwca 1999 roku do Bydgoszczy i Torunia).

„Urodziny papieża w moim domu”Regulamin konkursu
Indywidualnie mieszkańcy regionu  mogą wziąć udział, przesyłając zdjęcia wykonanych  dekoracji na dzień urodzin Jana Pawła II (18 maja) do lokalnych i regionalnych mediów.
Już od piątku (8 maja) takie konkursy są ogłaszane przez redakcje w całym województwie. Zapraszamy do lektury gazet i portali internetowych, słuchania rozgłośni
radiowych i oglądania materiałów telewizyjnych dotyczących konkursu oraz wzięcia w nim udziału. Laureaci otrzymają nagrody finansowe w wysokości 500 złotych.
 
Wykonane zdjęcia prosimy  również przesyłać  do Biblioteki Gminnej na adres biblioteka65@wp.pl Wszystkie zdjęcia będą miały swoje miejsce w Gminnej Izbie Pamięci, umieścimy je w specjalnym Albumie „Mieszkańcy gminy Unisław w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II”.
 
Uczestnicy indywidualni zgłaszają swoje prace tylko do jednego Partnera Konkursu.
 
Lokalnymi partnerami m.in. są: