A A A Niby tylko 1%, ale dla organizacji pożytku publicznego i osób prywatnych - jest to wiele

Zachęcamy, szczególnie mieszkańców naszej gminy, do dzielenia się jednym procentem, by nieść pomoc tym, którzy jej bardzo potrzebują. 

Podstawowym celem gromadzenia funduszu z odpisu 1% od po-datku Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Iskierka” jest możliwość uzupełnienia finansowego wkładu własnego, niezbędnego we wnioskach o różnego rodzaju dotacje, przyznawane w ramach otwartych konkursów ofert ogłaszanych przez jednostki/instytucje samorządu terytorialnego Ze zgromadzonych środków można zorganizować więcej atrakcji, dodatkowych wyjazdów i wycieczek poznawczych, okolicznościowych spotkań, uatrakcyjnienia i ubogacenia spotkań integracyjnych, udoskonalić opiekę rehabilitacyjną, pedagogiczną i rehabilitacji społecznej.
Numer KRS: 0000306045
 
Dla Towarzystwa Oświatowego „Od Nowa” z Grzybna środki pozyskane z 1% to również ogromne wsparcie. Przeznaczane są one na: organizację dodatkowych zajęć matematyczno – przyrodniczych i językowych, doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne, zakup sprzętu komputerowego, na organizację życia lokalnego i organizację okolicznościowych spotkań dla dzieci i dorosłych oraz na dofinansowaniu wyjazdów dzieci.
Numer KRS: 0000207964
 
Młodzi harcerze i zuchy z 32 Unisławskiej Drużyny Harcerskiej proszą o wsparcie, które jest przeznaczone na zakup materiałów metodycznych, zakup nowego sprzętu oraz konserwację starego.
Numer KRS: 0000268190

Stowarzyszenie Unisław Team PBDI wpływy z 1% zamierza prze-znaczyć na wspieranie rozwoju futsalu wśród dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Fundacja „Młodzi Młodym”.
Numer KRS: 0000270261, cel szczegółowy: Unisław Team 5738.
 
Wspomóc można również Ochotniczą Straż Pożarną w Unisławiu. Druhowie apelują, by 1% nie został zmarnowany. Zostanie przekazany na rozwój OSP, szybką i profesjonalną pomoc podczas pożarów, wypadków drogowych i innych lokalnych zagrożeń.
Numer KRS: 0000116212
 
Na wsparcie liczą także osoby prywatne z terenu naszej gminy.
Na pomoc oczekuje Rafał Waliszewski, który uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu. – Każdy mój dzień to nieustanna walka. Dużo zależy ode mnie samego, od mojej determinacji, ale również od ludzi dobrej woli. Nie należę do osób majętnych, mieszkam tylko z mamą, jestem jedynakiem, a mój tata nie żyje. Niestety moja rehabilitacja i leczenie to spory koszt jak na nasz budżet. Za przekazane wsparcie w postaci 1% z góry bardzo dziękuję – mówi Rafał Waliszewski. Waliszewski Rafał (nr ewidencyjny 9031), Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Numer KRS 0000037904

Na wsparcie oczekuje również Grzegorz Oświeciński. Można oddać swój 1% podatku, czy też wpłacić darowiznę, dzięki temu będzie mógł zaopatrzyć się w nowe łóżko czy podnośnik, potrzebuje większej ilości godzin rehabilitacji, które są bardzo kosztowne. Moja rodzina jest największym wsparciem, ale nie jesteśmy w stanie podołać wszystkiemu, jeśli macie możliwość i chęci proszę o oddanie 1% podatku – mówi Grzegorz Oświeciński.
KRS: 0000270809 w rubryce należy wpisać: OŚWIECIŃSKI 7643
 
MX Otopit Toruń na co dzień wspiera młode talenty i rozwój dzieci i młodzieży. Ty również możesz wesprzeć ich działania! Przekaż 1% na rozwój toruńskiego motorsportu. - Stawiamy na popularyzacje motosportu wśród dzieci i młodzieży. Poza organizacją wielu wydarzeń o charakterze promocyjnym, głównym celem naszego klubu jest kształtowanie i rozwój naszych zawodników. Teraz kiedy zbliża się okres rozliczeniowy, wszyscy mamy możliwość przekazać swój procent podatku na działalność klubu. Zachęcamy do tego nie tylko członków MX Otopit Toruń i całe rodziny, ale i Waszych przyjaciół oraz osoby kochające motorsport i stawiające na rozwój młodych talentów.
KRS: 0000270261 cel szczegółowy: Stowarzyszenie MRT 3717

Rugby Klub Unisław prosi o wsparcie 1% podatku na klub sportowy. Dla Rugby Klub Unisław nadchodzący sezon będzie szczególnie trudny. Zmieniły się struktury w klubie. Klub Rugby wspiera rozwój fizyczny dzieci i młodzieży. Jeżeli chcecie pomóc klubowi utrzymać sekcje sportowe to nie zastanawiaj się i przekaż swój 1%podatku na organizację pożytku publicznego Rugby Klub Unisław.
KRS: 0000270261 cel szczegółowy: Rugby Klub Unisław 4469