A A A Orkiestrowy rekord

Złote serduszko WOŚP  w Unisławiu zostało zlicytowane za 18 tys. zł. A łącznie unisławskie sztab zebrał ponad 62 tys. zł. To zasługa 50 wolontariuszy, i niezliczonej grupy osób licytujących najróżniejsze przedmioty, ale też firm i instytucji, które wsparły finał.

Niesamowita atmosfera, wyjątkowa frekwencja i szereg wośpowych wydarzeń, tak w skrócie można podsumować orkiestrowe wydarzenia na terenie gminy Unisław. Krwiodawcy mogli oddać ten życiodajny płyn w Unisławiu już w sobotę. Z tej okazji skorzystały 24 osoby, które oddały łącznie blisko 11 litrów krwi. Z kolei także tego dnia w Klubie Magazyn w ramach WOŚP zagrała grupa Szulerzy z Inowrocławia. Niedziela upłynęła pod znakiem zbiórki pieniędzy w różnych częściach naszej gminy. Datki można było przekazywać także za pomocą terminala płatniczego.

Puszki stacjonarne stanęły w przedszkolach Zielony Zakątek, Krasnoludek, Zespole Szkół w Unisławiu,  w Klubie Magazyn, Niepublicznej Szkole Podstawowej w Brukach Unisławskich oraz Szkołach Podstawowych w Grzybnie i Kokocku, Banku Spółdzielczym w Unisławiu oraz w GOK-u. Do zbiórek włączyły się także Arena Kokocko i stacja paliw Gazmar. Środki na rzecz WOŚP na hali zbierały też Koła Gospodyń Wiejskich z Unisławia, Bruków Unisławskich, Stablewic, Kokocka i panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Unisławiu, które serwowały swojskie produkty.

Ogromne emocje towarzyszyły licytacji złotego serduszka WOŚP, które w tym roku za 18 tys. zł wylicytowała Katarzyna Zielińska (Bud-Rem-Stal Siemoń).

Podczas tegorocznego Finału WOŚP na scenie zaprezentowali się: Duet „MY”, Orkiestra Dęta z GOK-u, Zespół seniorów „Unisławianki”, Kapela MGM, grupa taneczna „ No Name Crew”, dziecięca grupa wokalna, dzieci z SP Grzybno, Zosia Kosińska i po raz pierwszy w nowym składzie kapela „Stare Graty”.

Nie zabrakło dodatkowych atrakcji jak: przejażdżki pit-bike`ami, zakątek teatru, kącik cyrkowy, malowanie buziek, pokazy strażackie, strefa szycia, lukrowanie pierników, pokazy udzielania pierwszej pomocy.
Niedzielne świętowanie zakończyło wspólne ognisko w parku z kiełbaskami. W ramach światełka do nieba pojawiły się oświetlone pit-bike`i, odbył się także pokaz fajerwerek. Unisław pojawił się także w ogólnopolskiej relacji telewizyjnej na antenie TVN. Tam w wieczornej relacji na żywo w sąsiedztwie Jurka Owsiaka dumnie powiewał baner z napisem Unisław, a to za sprawą trzyosobowej delegacji z GOK-u, która zagościła w warszawskim studiu WOŚP. Tutaj dostępny jest krótki film z tegorocznego finału WOŚP.
 
Na licytacjach pojawiło się łącznie kilkaset przedmiotów, które rozchodziły się jak świeże bułeczki.
A oto część zlicytowanych rzeczy:
1. Piłka reprezentacji Polski kobiet w futsalu - 500 zł
2. Bluza sportowa od Patryka Dudka - 400 zł
3. Obraz od Zdzisława Gamańskiego – 300 zł
4. Zaproszenie na nocleg w hotelu Jedlinka - 350 zł
5. Dwudniowy pobyt w pałacu romantycznym w Turznie- 700 zł
6. Kolacja walentynkowa w pałacu romantycznym w Turznie- 450 zł
7. Pióro posła Myrchy- 500 zł
8. Plakat, czapka, kubek od Emila Sajfutdinowa – 400 zł
9.Skrzynia tapicerowana od firmy Stolmar- 500 zł
10. Koszulka od Jakuba Piotrowskiego- 500 zł
11. Pióro od marszałka  Piotra Całbeckiego- 300 zł