A A A Pierwsze szkolenia z podnoszenia kompetencji cyfrowych już za nami

W dniach 28-29.08.2019 r. i 04-05.09.2019 r. odbyły się pierwsze bezpłatne dwudniowe szkolenia w ramach projektu pt. ,,Podniesienie kompetencji cyfrowych dla mieszkańców województw: kujawsko-pomorskiego  i łódzkiego”.

Największą popularnością wśród uczestników cieszył się moduł pt. Moje finanse i transakcje w sieci. Moduł ten jest bardzo przydatny w życiu codziennym, ponieważ szybki postęp technologii informatycznych sprawia, że takie elementy jak wiedza o zgodnym z prawem korzystaniu z zasobów sieci Internet, zarządzanie kontem bankowym przez Internet, metodach płatności elektronicznych, robienie zakupów przez Internet czy też korzystanie z portali turystycznych i zdalne rezerwowanie noclegów stają się coraz bardziej powszechne. Zajęcia realizowane są na nowo zakupionych komputerach. Wszyscy uczestnicy mają zapewniony serwis kawowy oraz dwudaniowy obiad, otrzymują materiały biurowe, pamięci przenośne oraz na zakończenie  certyfikat zaświadczający o ukończeniu szkolenia.

– „Przekonałam się, że korzystanie z banku przez internet nie jest takie straszne jak mi się wydawało. Ponadto dowiedziałam się ciekawych rzeczy na temat moich praw jako osoby robiącej zakupy przez Internet. Dowiedziałam się też gdzie i w jaki sposób mogę sobie zarezerwować wycieczkę i pokój jeśli będę z mężem planować wakacyjny wyjazd nad morze czy w góry. No i już wiem gdzie i jak szukać najtańszych ofert w sklepach internetowych kiedy to np. przed świętami będę planować zakupy prezentów dla najbliższych, bo robiąc zakupy przez internet mogę zaoszczędzić dużo cennego czasu, którego i tak nie mam za dużo. W czasie szkolenia założyłam sobie też konto na ePUAPie i mam już profil zaufany. Chyba czas zacząć załatwiać różne sprawy urzędowe przez internet ...” – mówi jedna z uczestniczek.

Każdego miesiąca, lecz nie dłużej niż do stycznia 2020 roku odbywają się 3 moduły szkoleniowe z wybranego przez uczestników tematu. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tych ciekawych zajęciach. Uczestnikami szkoleń mogą być wszyscy mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, nie tylko naszej gminy. Zostało jeszcze trochę wolnych miejsc. Osoby chętne mogą zgłaszać się do Pani Anny Szumili w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Unisławiu, tel. (56) 68 68 732.