A A A Szypiornistki dzielnie walczyły w ogólnopolskim turnieju piłki ręcznej

2.02.2019 w Kowalewie Pomorskim odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt urodzonych w 2008 roku i młodszych. 

W turnieju wystartowały drużyny dziewcząt z Wąbrzeźna, Kowalewa Pomorskiego, Banina, Gardei, Brodnicy, Dąbrowy Chełmińskiej i Unisławia. Dla najmłodszych szczypiornistek z UKS "Kmicic" Unisław był to absolutny debiut w zawodach tej rangi. Podopieczne Anny Wesołowskiej-Cieślak w turnieju w fazie grupowej zmierzyły się z drużynami z Kowalewa Pomorskiego, Wąbrzeźna i Banina. 

W swoim pierwszym meczu dziewczęta zagrały z koleżankami z UKS Banino i po wyrównanym meczu uległy 1:3. Drugi mecz z UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno to też porażka 0:7. W trzecim meczu turnieju unisławianki na parkiecie spotkały się z gospodyniami turnieju, UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie. Mecz zakończył się porażką 3:9 ale gra zespołu była coraz lepsza.

W meczu rundy finałowej szczypiornistki UKS Kmicic Unisław spotkały się z piłkarkami z MKS Brodnica. W 12 minutowym pojedynku nasze szczypiornistki zeszły z parkietu pokonane 2:8. 

W ostatnim meczu turnieju unisławianki zagrały z drużyną z Gardei. Po bardzo emocjonującym i wyrównanym meczu uległy niestety 3:5. 

Na koniec turnieju wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Najlepszą zawodniczką w unisławskim zespole została wybrana bramkarka Natalia Bulinska. Dziewczyny w swoim pierwszym turnieju pokazały się z bardzo dobrej strony. Jak same powiedziały "musimy jeszcze dużo pracować na treningach"!
 
WYNIKI:
UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie - UKS Wąbrzeźno 5:6
MKS Brodnica - UKS Dąbrowa Chełmińska 3:5
UKS Kmicic Unisław - UKS Banino 1:3
Junior Gardeja - UKS Banino II 4:16
UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie - UKS Banino 8:8
MKS Brodnica - UKS Banino II 9:10
UKS Wąbrzeźno - UKS Kmicic Unisław 7:0
UKS Dąbrowa Chełmińska - Junior Gardeja 8:3
UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie - UKS Kmicic Unisław 9:3
MKS Brodnica - Junior Gardeja 4:2
UKS Wąbrzeźno - UKS Banino 3:4
UKS Dąbrowa Chełmińska - UKS Banino II 6:9

RUNDA FINAŁOWA:
UKS Banino - UKS Dąbrowa Chełmińska 3:2
UKS Wąbrzeźno - UKS Banino II 6:8
UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie - UKS Gardeja 8:3
UKS Kmicic Unisław - MKS Brodnica 2:8
UKS Banino - UKS Banino II 8:12
UKS Dąbrowa Chełmińska - UKS Wąbrzeźno 5:4
UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie - MKS Brodnica 8:1
UKS Gardeja - UKS Kmicic Unisław 3:5