A A A Orlikowe zmagania

Gwiazda Starogród wygrała „Powiatowy turniej piłki nożnej najmłodszych”, dla grupy wiekowej ośmiolatków i młodszych. Rozrywki odbyły się na kompleksie Orlik w Unisławiu. Kolejne miejsca zajęli młodzi zawodnicy z Pomowca Kijewo, Chełminianki Chełmno i Unislavii Unisław.

Gminna Rada Sportu  Gminy Unisław wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Unisław zorganizowała „Powiatowy turniej piłki nożnej najmłodszych, był to drugi w cyklu, pierwszy wiosenny odbył się w marcu. Obie imprezy są zorganizowane w ramach 100- lecia Niepodległości.

Drugą imprezą organizowaną tego dnia był „bieg w szpilkach” dla kobiet. Bieg wygrała Iwona Brzozowska, druga była Katarzyna Skomra, a trzecie Bożena Pawlikowska i Agnieszka Malewska.

- Kiedy zamarzyłem o organizacji takiego turnieju chciałem aby rywalizacji towarzyszyła rodzinna atmosfera i doskonała zabawa i dzięki zawodnikom, ich trenerom oraz rodzicom i dziadkom to się doskonale udało. Za co im wszystkim bardzo dziękuję – mówi Mariusz Krzemiński, organizator turnieju. – Bo najważniejsza była zabawa i wspólne spędzenie czasu oraz radość z gry. Na pewno „wisienką na torcie” był bieg w szpilkach.

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego był partnerem w organizacji turnieju, który wsparli: Senator RP Przemysław Termiński, Marek Jabłoński przewodniczący Rady Powiatu Chełmińskiego, Stacja Benzynowa GAZMAR, Błażex Jana i Lecha Kulczak, Urząd Gminy Unisław, Gminny Ośrodek Kultury i Ochotnicza Straż Pożarna.