A A A Wyniki konkursu na inicjatywy lokalne 2018


W środę, 27 czerwca odbyło się posiedzenie Komisji, która wysłuchała czterech, ciekawych prezentacji, autorów zgłoszonych inicjatyw do konkursu grantowego na najlepsze inicjatywy lokalne w gminie Unisław, w ramach projektu „Włącz się w kulturę”.


Przypomnijmy, na realizację tego zadania GOK w Unisławiu otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2018. Zgłoszone inicjatywy oceniała Komisja w składzie: Jarosław Szczeciak – Przewodniczący Rady Gminy w Unisławiu, Alicja Adryan – Prezes Towarzystwa Oświatowego „Od Nowa” w Grzybnie, Elżbieta Jendrzejewska – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Unisławiu oraz Paweł Marwitz – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu. Całkowity budżet projektu ze środków Narodowego Centrum Kultury to kwota w wysokości 22 tys. zł. Zwyciężyły 4 następujące inicjatywy:
1.
„Warsztaty kulinarne i cukiernicze z wykorzystaniem ziół i kwiatów lokalnych, połączone z Świętem Ziół.” Jest to projekt zgłoszony przez „Lokalne Gospodynie”: Krystynę Kasprowicz, Agnieszkę Wróbel oraz Zenonę Durak. Kwota dofinansowania: 7000,00 zł.
2.  „Warsztaty rękodzieła – Ty też to potrafisz.”. Jest to projekt zgłoszony przez Ewelinę Jagielską. Kwota dofinansowania: 4150,00 zł.
3.
„Szycie sztuką”. Jest to projekt zgłoszony przez Magdalenę Szabłowską i Annę Golonka. Kwota dofinansowania: 5450,00 zł.
4. „Rękodzieło naszą pasją.” – Jest to projekt zgłoszony przez Zenonę Durak. Kwota dofinansowania: 5400,00 zł.
 
Autorom zwycięskich inicjatyw serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia i satysfakcji z realizacji niniejszych przedsięwzięć.
 
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2018.