A A A Wywalczyli fundusze na specjalistyczne pracownie

30 tysięcy złotych zdobył Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu na stworzenie „Pracowni Pozytywnego Działania”. Jest jednym z 25 grantobiorców, którym fundacja BGK imienia J.K. Steczkowskiego przyznała fundusze w ramach pilotażowego programu „Moja Mała Ojczyzna”, Unisławski GOK znalazł się wśród 6 wniosków które sięgną po maksymalną kwotę dofinansowania. Warto dodać, że wsparcie fundacji BGK stanowi 100 procent kosztów projektu.

Za te pieniądze wyremontowane zostaną na pierwszym piętrze GOK-u pomieszczenia, które zostaną przystosowane do dwóch pracowni stolarskiej i garncarskiej. Wyodrębnione zostanie także miejsce spotkań – sala do narad szkoleń i twórczego działania. W pracowni stolarskiej nie zabraknie profesjonalnego stołu, piły, pilarek, szlifierki, frezarki i wiertarek. Z kolei pracownię garncarską wzbogacą elektryczne koło garncarskie i piec garncarski. Ściany obu pracowni pokryją płyty OSB.

W sali spotkań przewidziano nowe stoły oraz krzesła, meble, tablicę itp. Wszystkie pomieszczenia zyskają nowe podłogi, oświetlenie oraz drzwi.

- Będzie to miejsce do pracy twórczej dla wszystkich chętnych – zaznacza Paweł Marwitz, dyrektor GOKu. – W ramach pracowni będą planowane zarówno specjalistyczne kursy stolarskie czy garncarskie. Przewidujemy też rodzinne warsztaty stolarskie np. tworzenia karmników czy ramek do obrazów, warsztaty ceramiczne oraz zajęcia plastyczne. Miejsce to będzie też służyło do rozmaitych spotkań, ma być swoistą kuźnią pomysłów i ciekawych inicjatyw.Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Moja Mała Ojczyzna”