Dziś jest: niedziela, 27 listopada 2022r. Godzina: 17:25 Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Pogoda

Listopad 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

Wydarzenia w tym miesiącu

Pokaż wszystkie z tego miesiąca

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do Newslettera.
Wpisz swój adres e-mail i naciśnij przycisk Zapisz.

Pole wymagane

Zadaj pytanie Wójtowi

Jakub Danielewicz

wójt Gminy Unisław

Lista pytań

Gminny Ośrodek Kultury: Artykuły

14.11.2022

Msza za Ojczyznę

Dział: Aktualności

W dniu Narodowego Święta Niepodległości w kościele parafialnym w Unisławiu odbyła się uroczysta msza św. za Ojczyznę z udziałem pocztów sztandarowych oraz przedstawicieli władz samorządowych i rady parafialnej. Po Eucharystii delegacje złożyły wiązanki biało – czerwonych kwiatów oraz znicze, a także odmówiono wspólną modlitwę, przy grobie pomordowanych przez hitlerowców. Przy pomniku czuwali harcerze.

więcej › o Msza za Ojczyznę

14.11.2022

Tłumnie razem świętowaliśmy

Dział: Aktualności

Koncertem w Hali Widowiskowo – Sportowej w Unisławiu uczczono 104. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Były występy najmłodszych, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i biało – czerwone tworzenie na maszynach, na mapach, a nawet wspólne tkanie flagi.

więcej › o Tłumnie razem świętowaliśmy

03.11.2022

Koncert z okazji 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Dział: Aktualności

Koncert z okazji 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości odbędzie się 10 listopada (czwartek) w Hali Widowiskowo-Sportowej w Unisławiu. Początek o godz. 17:00.

więcej › o Koncert z okazji 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

02.11.2022

Wielkie sprzątanie cmentarza

Dział: Aktualności

28 października odbyła się coroczna „Akcja Sprzątania Nagrobków i Miejsc Pamięci na cmentarzach w Unisławiu”. Zapomniane nagrobki porządkowali: uczniowie wraz z nauczycielami Zespołu Szkół W Unisławiu, harcerze z 32 Szczepu Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych "100-lecia Harcerstwa" , członkowie Gminnego Koła Emerytów i Rencistów w Unisławiu, przedstawiciele władz samorządowych, pracownicy Urzędu Gminy w Unisławiu i GOK oraz mieszkańcy.

więcej › o Wielkie sprzątanie cmentarza

02.11.2022

Ruszymy w tropiki i na jarmark

Dział: Aktualności

Tropikalna wyspa i jarmark świąteczny w Berlinie znajdą się w programie kolejnej wyprawy organizowanej z myślą o mieszkańcach. Na wyprawę zaprasza GOK w Unisławiu. Wyjazd 8 grudnia

więcej › o Ruszymy w tropiki i na jarmark

02.11.2022

Marsz i Bal Wszystkich Świętych

Dział: Aktualności

Najmłodsi mieszkańcy Gminy Unisław bawili się podczas balu Wszystkich Świętych. W murach Gminnego Ośrodka Kultury zagościła liczna grupa dzieci, młodzieży i dorosłych w strojach świętych na Balu Wszystkich Świętych, który poprzedziła radosna procesja ulicami Unisławia, z relikwiami świętych. Na uczestników spotkania czekała zabawa przygotowana przez animatora, konkursy, tańce i słodki poczęstunek. Akcję zorganizowała Parafia pw. św. Bartłomieja w Unisławiu i Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu.

więcej › o Marsz i Bal Wszystkich Świętych

27.10.2022

Podarowali krew

Dział: Aktualności

W sobotę, 22 października po raz ostatni w tym roku oddali krew potrzebującym. Pobór życiodajnego płynu odbywał się w specjalnym krwiobusie, w godz. 10.00 do 14.00. Krew oddało 20 osób, a zarejestrowały się 22 osoby. Łącznie oddano równo 9 litrów krwi.  Organizatorami akcji byli: Gmina Unisław oraz Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które podarowały swoją krew, jaki i Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy za współpracę.

więcej › o Podarowali krew

27.10.2022

Bal Wszystkich Świętych

Dział: Aktualności

Już w najbliższy poniedziałek 31 października odbędzie się w Unisławiu Marsz i Bal Wszystkich Świętych.

więcej › o Bal Wszystkich Świętych

24.10.2022

Za nami ziołowy spacer. A przed nami…

Dział: Aktualności

Szlak wiedzie od „Międzypokoleniowego ziołowego spaceru Doliną Dolnej Wisły” i warsztatów przyrodniczych, które odbyły się 20 października, przez warsztaty kulinarne, które czekają nas 27 października ze wspólną biesiadą, po „Rąk dzieło w jesiennej herbaciarni” 7 listopada – czyli rękodzielnicze działania.

więcej › o Za nami ziołowy spacer. A przed nami…

20.10.2022

Wyruszyli pod palmy

Dział: Aktualności

50 osobowa grupa uczestników wycieczki  zorganizowanej przez unisławski GOK wybrała się do Chorwacji. W trakcie ośmiodniowej wycieczki na trasie zwiedzania adriatyckiego wybrzeża znalazły się takie miejsca jak: Primosten, Trogir, Split, Szybenik.  Nie mogło zabraknąć również pięknych wodospadów w Narodowym Parku Krajobrazowym Krka.

więcej › o Wyruszyli pod palmy

30.09.2022

Zmalowali chodnikowe hasła i graffiti

Dział: Aktualności

Kolorowe instalacje przestrzenne,  inspirujące napisy na chodnikach integracje kolejnych środowisk – tak w skrócie można podsumować działania animacyjne unisławskiego GOK-u w plenerze. A to nie koniec, wkrótce pojawi się też w parku napis „Unisław”. Działania te wynikają z projektu Camp Art.

więcej › o Zmalowali chodnikowe hasła i graffiti

30.09.2022

Mają w sobie wulkan energii

Dział: Aktualności

Rajd, festiwal i uroczystości patriotyczne – tak w skrócie można podsumować miniony weekend, którym zawładnęła brać harcerska.

więcej › o Mają w sobie wulkan energii

23.09.2022

Ruszymy tworzyć w teren

Dział: Aktualności

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu wraz ze społecznością lokalną wyjdę w teren w poniedziałek i we wtorek 26 i 27 września w godz. 16.00 – 18.00. Co będzie się działo? Szykuje się terenowe tworzenie: oryginalnego napisu, niecodziennych instalacji oraz chodnikowych haseł.

więcej › o Ruszymy tworzyć w teren

21.09.2022

Kulturalne propozycje czekają

Dział: Aktualności

Odkryj swój talent, rozwijaj swoje pasje. Rok kulturalny 2022/2023 rozpoczęty. Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu zaprasza w swe progi. Kulturalne propozycje czekają przez sześć dni w tygodniu na wszystkich zainteresowanych. Oto co między innymi można znaleźć w ofercie kulturalnej unisławskiego ośrodka:

więcej › o Kulturalne propozycje czekają

20.09.2022

W roli głównej kapusta i Ira

Dział: Aktualności

Dawka dobrej muzyki i dużo pozytywnej energii, a przed sceną głośno śpiewająca publiczność – tak zapamiętamy koncert zespołu Ira, którym podsumowano XI Święto Kapusty. Atrakcji było wiele, a prym wiodła kapusta. W roli głównej wystąpiła na stoiskach kulinarnych, w konkursach, pokazie szatkowania i ubijania, sportowych zmaganiach i w słynnej paradzie.

więcej › o W roli głównej kapusta i Ira

01.09.2022

Grant 80 tys. zł dla GOK w Unisławiu

Dział: Aktualności

To już pewne. 80 tysięcy zł na ucyfrowienie kultury!

więcej › o Grant 80 tys. zł dla GOK w Unisławiu