Dziś jest: wtorek, 20 kwietnia 2021r. Godzina: 20:52 Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Pogoda

Kwiecień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do Newslettera.
Wpisz swój adres e-mail i naciśnij przycisk Zapisz.

Pole wymagane

Zadaj pytanie Wójtowi

Jakub Danielewicz

wójt Gminy Unisław

Lista pytań

A A A Gmina Unisław zagrała na rekord z WOŚP!

Gmina Unisław zagrała na rekord z WOŚP!

Obecnie na koncie unisławskiego sztabu jest ponad 73 tys. zł. To rekordowa suma pieniędzy, ale liczenie pieniędzy wciąż trwa. Tego się nie spodziewaliśmy. Wynik sprzed roku, a mowa tu o kwocie blisko  63 tys. zł został pobity!

Złote serduszko WOŚP w Unisławiu zostało zlicytowane za 18 tys. zł. Rekordowe sumy padały również, podczas licytacji online na żywo w studio w Gminnym Ośrodku Kultury w Unisławiu.

Za skrzynię narzędziową od firmy Artdom Unisław zwycięzca licytacji zadeklarował kwotę 750 zł. Fotel z podnóżkiem od firmy Stolmar wylicytowano za 710 zł, a z kolei voucher upominkowy na pobyt w Pałacu Romantycznym w Turznie zwycięzca licytacji wygrał za 700 zł. To nie jedyne zaskoczenie tegorocznego finału w Unisławiu. Drobiazg – magnesik od Fundacji WOŚP zlicytowano za 650 zł.

Ponad 250 przedmiotów, które napłynęły do unisławskiego sztabu na tegoroczne licytacje zostały w większości zlicytowane. W tym miejscu należą się szczególne podziękowania wszystkim osobom, które przekazały przedmioty do unisławskiego sztabu oraz także osobom licytującym.

29. finał WOŚP w Unisławiu zaingurowano WOŚP-ową akcją poboru krwi w sobotę, 30 stycznia. Łącznie 28 osób podzieliło się życiodajnym płynem w mobilnym krwiobusie, który stanął przed Urzędem Gminy w Unisławiu. To bardzo dobry wynik!

Z kolei w niedzielę, 31 stycznia na ulice gminy Unisław wyszło 50 wolontariuszy. W korytarzu przy Gminnej Bibliotece trwała akcja „PRZYDASIE”, w GOK-u natomiast mieszkańcy mogli wziąć udział w WOŚP-owym Kole Fortuny z losowaniem nagród. Odbywały się licytacje, podczas wielokrotnych relacji na żywo z unisławskiego sztabu. Godzina 17:00 była kulminacyjnym punktem programu – licytacją Złotego Serduszka o numerze 93. Emocjonująca licytacja o Złote Serduszko zakończyła się niewiarygodnym wynikiem – kwotą 18 tys. zł. Szczęśliwymi posiadaczami wyjątkowego serca zostali Państwo Lidia i Adam Błaszczyk z Unisławia. Gratulujemy bardzo serdecznie!

Wiele atrakcji, dla uczestników tegorocznego finału przygotowali unisławscy druhowie. W parku rozpalili ognisko. Każdy, za dobrowolną kwotę na rzecz WOŚP, mógł upiec kiełbaskę już od godz. 12:00. U gospodyń „Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Unisław” można było posilić się m.in. swojskim ciastem, czy smacznymi pączkami za dowolną kwotę wrzucaną do puszki. Widowiskowe pokazy alpinistyczne i pokazy sprzętu strażackiego cieszyły się dużą popularnością. Każdy mógł również spróbować swoich sił w grze terenowej „Gramy z głową w parku” oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie w WOŚP-owej fotobudce na skwerze.

Finałowym zakończeniem był „Spacer ze światełkiem do nieba” w unisławskim parku z instalacją świetlną,  z sercami na drzewie w tle oraz ogniskiem.

W akcję zaangażowało się wiele osób dobrej woli, wolontariuszy, harcerzy którzy pomagali przy organizacji finału, m.in.: liczeniu pieniędzy do późnych godzin wieczornych.

Warto dodać, że internetowe akcje rozpoczęły przygotowania do tegorocznego finału. Mowa tu o: „Akcji Lepienia Bałwanów”, czy rzucaniu znajomym zimowych wyzwań. A wszystko to z przeznaczeniem na cele WOŚP. Choć tegoroczny finał był inny niż wszystkie, to w parku na mieszkańców czekała moc atrakcji. Z relacji na żywo każdy mógł zobaczyć także centrum WOŚP-owego świętowania, również z podglądem na park.