Dziś jest: czwartek, 29 października 2020r. Godzina: 23:21 Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii

Pogoda

Październik 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Wydarzenia w tym miesiącu

Pokaż wszystkie z tego miesiąca

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do Newslettera.
Wpisz swój adres e-mail i naciśnij przycisk Zapisz.

Pole wymagane

Zadaj pytanie Wójtowi

Jakub Danielewicz

wójt Gminy Unisław

Lista pytań

A A A Podsumowanie akcji zbiórki kasztanów

Mateuszku to dla Ciebie – uzbieraliśmy ponad 40 worków kasztanów!

Akcja zbiórki kasztanów zorganizowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Unisławiu dobiegła końca. Przypomnijmy, GOK przyłączył się do akcji koordynowanej przez Szkołę Podstawową w Grzybnie. Dzięki naszym niezawodnym mieszkańcom, jak i osobom spoza terenu naszej gminy, firmom i instytucjom udało się nam uzbierać aż tyle. Zobaczcie sami – tylko do GOK-u mieszkańcy przynieśli łącznie ponad 40 worków kasztanów. W skali całej gminy jest ich dużo, dużo więcej. Takiej ilości się nie spodziewaliśmy. Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Drodzy uczestnicy, dziękujemy, że mogliśmy na Was liczyć i na Wasze gorące serca – mówi Paweł Marwitz, dyrektor GOK w Unisławiu. I dodaje:  serdeczne podziękowania składamy Panu Grzegorzowi Gorzyckiemu oraz Panu Damianowi Trepkowskiemu, którzy okazali pomoc przy transporcie. Jeszcze raz dziękujemy za sto sztuk worków, które bezinteresownie przekazali nam właściciele Sklepu Ogrodniczego „Na Działce” w Raciniewie.

Słowa uznania dla Zofii Szatkowskiej ze Szkoły Podstawowej w Grzybnie, która zajęła się koordynacją całej akcji i innych placówek w tym m.in. szkół i przedszkoli z terenu gm. Unisław.

Akcja została zorganizowana z myślą o Mateuszku z Przysieka, który walczy o życie. Chłopiec ma dopiero 10 lat, a już musi zmagać się z ciężką chorobą. Walczy ze złośliwym guzem mózgu w klinice w Ohio. Jego kosztowne leczenie wymaga wsparcia finansowego,  a czas ucieka.

Mateuszowi można też pomóc  wpłacając pieniądze na konto fundacji siepomaga.pl.