A A A Turniej Kmicic Handball Cup 2020 rozegrany

Duże emocje, wspaniała walka na parkiecie i piękne bramki towarzyszyły zmaganiom piłkarek ręcznych w turnieju Kmicic Handball Cup 2020.

Turniej, którego organizatorem był Uczniowski Klub Kmicic Unisław pokazał wszystkim miłośnikom handballu jak ciekawa i emocjonująca może być kobieca piłka ręczna.

Do tegorocznych rozgrywek zgłoszonych zostało pięć drużyn: po dwie z Dąbrowy Chełmińskiej i Unisławia oraz Dobrcza. Gościnnie na trybunach pojawiła się niespodziewanie...trzecia drużyna z Dąbrowy, która w niedalekiej przyszłości występować będzie na parkietach sportowych. Młode szczypiornistki z wypiekami na twarzy bacznie przyglądały się zmaganiom starszych koleżanek.

Tegoroczny turniej rozpoczął się od wniesienia flagi państwowej i odegrania hymnu. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Dyrektor ZS w Unisławiu, Pan Marek Jabłoński, Radny Powiatu Chełmińskiego oraz Gminny Koordynator Sportu, Pan Mariusz Krzemiński oraz Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "Kmicic" Unisław, Pan Michał Wasielewski.

Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym i trwały po 12 minut. Cały turniej sędziowali: Michał Śliwiński, Michał Wasielewski, Paweł Michałowski i Tomasz Chyła. W "morderczym" 6 godzinnym turnieju rozegrano łącznie 10 meczy i rzucono 153 bramki. Na parkiecie zaprezentowały się 72 zawodniczki z rocznika 2007 - 2011.

Wyniki turnieju:
1. UKS „HANDBALL” DĄBROWA CHEŁ. I - 12 pkt 72-8
2. UKS „KMICIC” UNISŁAW I - 9 pkt 33-24
3. UKS „KMICIC” UNISŁAW II - 6 pkt 19-39
4. DKS Dobrcz - 3 pkt 15-35
5. UKS „HANDBALL” DĄBROWA CHEŁ. II - 0 pkt 14-47

Na koniec turnieju wszystkim zespołom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i puchary. Wszystkie startujące zawodniczki otrzymały pamiątkowe, okolicznościowe medale oraz przypinki. Dodatkową atrakcją turnieju było wręczenie pięciu najlepszym piłkarkom ręcznym pamiątkowych dyplomów i niespodzianek ufundowanych przez Powiat Chełmiński. MVP zostały: Beata Retkowska, Klaudia Mizera, Dominika Skunna, Wiktoria Wódecka i Matylda Czajka. Zawodniczki dekorował Radny Powiatowy, Pan Mariusz Krzemiński oraz trenerzy.