A A A Powiatowy turniej piłki nożnej najmłodszych o puchar Wójta Gminy Unisław

Unisław Team wygrał „Powiatowy turniej piłki nożnej najmłodszych o puchar Wójta Gminy Unisław”.

Impreza odbywała się dla grupy wiekowej dziewięciolatków i młodszych. Rozrywki odbyły się na kompleksie Orlik w Unisławiu. Kolejne miejsca zajęli młodzi zawodnicy z klubów:  Chełminianka Chełmno , Pomowiec Kijewo i Unislavia Unisław.

Drugą imprezą organizowaną tego dnia był „bieg w szpilkach” dla kobiet, który tradycyjnie cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności. Bieg wygrała Agnieszka Mątewska (Kijewo Królewskie), druga była Katarzyna Heydrich (Unisław), trzecie Dorota Dondalska (Wybcz) czwarta  Iwona Brzozowska (Unisław), Kinga Starszak (Grzybno) i  Grażyna Podlewska (Łubianka).

- Udało mi się stworzyć imprezę, gdzie najważniejsza jest rodzinna atmosfera i doskonała zabawa. To oczywiście zasługa zawodników, ich trenerów oraz rodziców i dziadków. Za co im wszystkim bardzo dziękuję – mówi Mariusz Krzemiński, organizator turnieju. –  Ci którzy nie przyszli dopingować mogą spojrzeć na fotki, widać na nich, że dzieci mają prawdziwą radość z gry. Dla takich chwil warto organizować takie imprezy.  Cieszę się ze z roku na rok jest też więcej kobiet chętnych wystartować w biegu w szpilkach.

Organizatorem imprezy była Gmina Unisław, Gminna Rada Sportu  Gminy Unisław i Gminny Ośrodek Kultury oraz Ochotnicza Straż Pożarna.

Imprezę wsparł finansowo: Urząd Gminy Unisław, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Senator RP Przemysław Termiński, Stacja Benzynowa GAZMAR, Błażex Jana i Lecha Kulczak, Adam Mularz – wiceprzewodniczący Rady Gminy w Unisławiu, Sklep obuwniczy Dariusza Pszenicznego.