A A A Tak obchodziliśmy święto plonów

Gwiazdą tegorocznych dożynek był Paweł Stasiak z zespołu Papa D. Publiczność zabawiały także zespoły dziecięce taneczno-folklorystyczne Neposedy Dance i Kalejdoskop z Białorusi, Duet „My”, Kapela MGM oraz Orkiestra Dęta z GOK-u.

Starostami tegorocznych dożynek byli państwo Anna i Stanisław Kołodziej z miejscowości Błoto. W oficjalnej części odbyło się m.in. wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” otrzymali je: Barbara Szmejter z Bruków Kokocka, Roman Laskowski z miejscowości Błoto, Bolesław Janusz z Gołot i Piotr Nalazek z Grzybna. Na scenę zaproszono laureatów gminnego konkursu „Zagroda wiejska” i „Działka siedliskowa. W pierwszej kategorii I miejsce przyznano Mariuszowi Balas, a w kategorii „Działka siedliskowa” I miejsce przyznano Justynie Marwitz. Wszystkie sołectwa, które wykonały wieńce dożynkowe otrzymały dyplomy oraz nagrodzono ich bonami. Już ósmy raz odbył się Turniej Sołecki, gdzie była zacięta rywalizacja. Ostatecznie I miejsce wywalczyła drużyna z Głażewa, II miejsce zdobyły sołectwa Błoto i Stablewice. Wokół sceny również nie brakowało atrakcji, był m.in. lunapark, zwiedzić można było pobliską Astro - bazę oraz zjeść darmową grochówkę i zakupić smakołyki na stoiskach KGW. Tam gospodynie serwowały swojskie ciasta i potrawy. Dochód ze sprzedaży lokalnych specjałów zostanie przeznaczony jako pomoc dla Grzegorza Oświecińskiego z Kokocka, który choruje na stwardnienie boczne rozsiane. Wszystkim ofiarodawcom, jak i naszym gospodyniom, które przygotowały potrawy na stoiska, składamy wielkie podziękowania za chęć pomocy i wielkie serce. Dożynki zakończyły się zabawą taneczną pod chmurką. Dziękujemy naszym sponsorom i partnerom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznego Święta Plonów.

ORGANIZATORZY:
Gmina Unisław, Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu, Parafia p.w. św. Bartłomieja w Unisławiu, Sołectwa Gminy Unisław.

SPONSORZY:
Agromix, Vega Unisław, Moli, Błażex, Maximus Broker, Bank Spółdzielczy w Toruniu, Stacja paliw Gazmar, Unamel, Stolmar, Pit Bike, Uni-Vet, Arena Kokocko, P.P.H.U. Janus, Pizzeria Barilla, Piekarnia K.S. Finc, Sklep mięsny „Krzyś”, Auto-Service Maciej Dudek, Restauracja „Pod Żubrem”, Agro-Domar, Pośrednictwo Ubezpieczeń – Hanna Mularz, Unitrans Andrzej Dudek, Koparki – Bartłomiej Antkiewicz, Sklep meblowy Unisław – Sławomir Zubała, Unitor, Olender, Magiczny Stok w Unisławiu, Hotel Karczma Chełmińska, Firma Handlowo – Usługowa Marcin Dudek, Florita.

PARTNERZY:
Kółko Rolnicze Unisław, Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Unisław, OSP Unisław, Gminna Biblioteka w Unisławiu.