A A A VI Turniej Siatkówki Plażowej w Raciniewie

W sobotę, 20 lipca 2019 r. na boisku do siatkówki plażowej w Raciniewie odbył się VI Turniej Siatkówki Plażowej zespołów z gminy Unisław.

Turniej otworzył Wójt Gminy Unisław Jakub Danielewicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Unisław Jarosław Szczeciak. Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym, udział w nich wzięło pięć par, w tym jedna para żeńska. Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwali sędziowie – Stanisław i Miłosz Płomińscy. Rywalizacja była bardzo zacięta, nie brakowało emocji. Wszystkie mecze przebiegały w miłej sportowej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play. Zawody prowadzili: Mariusz Krzemiński i Miłosz Płomiński, o dobrą oprawę muzyczną zadbał Marcin Nowakowski, natomiast opiekę medyczną podczas trwania całego turnieju sprawowali strażacy z OSP w Unisławiu.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła para Płomiński /Płomiński, drugie miejsce – Nowakowski/Starobrat, trzecie miejsce – Starobrat/Starobrat, czwarte miejsce – Kowalska/Leba, piąte miejsce – Jabłoński/Świniarski. Zawodnicy otrzymali w nagrodę puchary, medale oraz piłki.

A już wkrótce turniej powiatowy, który odbędzie się w Raciniewie na przełomie sierpnia i września. Naszą gminę reprezentować będą dwie pary: zwycięzcy zeszłorocznego powiatowego turnieju: Płomiński/Płomiński oraz para która przeszła kwalifikacje w gminnym turnieju: Nowakowski/Starobrat. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do kibicowania naszym reprezentantom.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sędziom, zawodnikom oraz kibicom. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zawodów przygotowanego przez Marcina Nowakowskiego.

Organizatorzy: Marcin Kalkowski - Radny Gminy Unisław, Sołectwo Raciniewo oraz Urząd Gminy w Unisławiu.