A A A Zasłużony dla Gminy Unisław

Szanowni Państwo,

30 lat temu – 4 czerwca 1989 miały miejsce wybory parlamentarne, które zapoczątkowały zmianę systemu politycznego w Polsce. W roku 1990 narodził się niezależny samorząd terytorialny, który przez blisko 30 lat funkcjonuje z powodzeniem również w Gminie Unisław. Przez 30 lat zbudowaliśmy w Gminie Unisław wiele dróg, wodociągów chodników, ścieżek rowerowych. Powstało wiele budynków. Zrealizowano wiele projektów.

Samorząd to jednak przede wszystkim ludzie, którzy budowali i budują naszą unisławską wspólnotę samorządową. W dniu dzisiejszym zdecydowaliśmy z wspólnie z Prezydium Rady Gminy, by uhonorować osoby, które złotymi zgłoskami wpisały się w historie Gminy Unisław. Postanowiliśmy, by medalem Zasłużony dla Gminy Unisław uhonorować:
  1. Marka Jabłońskiego – wieloletniego Dyrektora Zespołu Szkół w Unisławiu, nauczyciela i wychowawcę wielu pokoleń mieszkańców naszej gminy, który reprezentował nas na szczeblu gminy, powiatu i województwa.
  2. Wiesława Kamińskiego – samorządowca, przez 4 kadencje radnego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w Unisławiu.
  3. Jana Michałowskiego – społecznika, Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Iskierka” w Unisławiu, który swoją pracą i zaangażowaniem w Iskierce emanuje od 15 lat.
  4. Zbigniewa Maniszewskiego – lekarza, od dwóch dekad z wieloma sukcesami kierującego Gminnym Ośrodkiem Zdrowia w Unisławiu, radnego Rady Gminy w Unisławiu
  5. Piotra Karpińskiego – nauczyciela wielu pokoleń nemrodów, twórcę Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Łowieckiej w Unisławiu.
  6. Bogdana Mietłę – lekarza kardiologa, przez 4 kadencje radnego Rady Gminy w Unisławiu, propagatora sportu i zdrowego stylu życia.