A A A Warsztaty komiksowe w bibliotece

W poniedziałek 11 marca Zbigniew Masternak - prozaik, autor scenariuszy filmowych i reportażysta poprowadził warsztaty tworzenia komiksu.
 
Na początek spotkania zaproszony gość opowiedział czwartoklasistom kilka słów o sobie m.in.  gdzie mieszka i czym się zajmuje,  zwracając uwagę na to jak ważna jest konsekwencja w realizacji tego co chce się osiągnąć w swoim życiu, po czym przeszedł do meritum czyli tworzenia komiksu. Wskazał na czym polega, co jest ważne i na co  należy zwrócić uwagę tworząc komiks, bowiem ta prosta forma przekazu może być nośnikiem treści nawet bardzo trudnych tematów.
 
W dalszej części spotkania uczniowie tworzyli własną opowiastkę obrazkową. Początkowo nieporadnie ale pod koniec spotkania powstały ciekawe historyjki. Wyobraźnia  uczestników spotkania  najczęściej związana była z: „Inwazją Donatów”, „Atakiem Jednorożców”, ale były też inne fantazje: „Meteor uderzył w Unisław”, „Miś, który zniszczył szkołę”, „O królowej, która była królową Magii i kolorów”, „O Pani która poszła do kościoła”, „O zamku, co stał w Unisławiu”,  a nawet „ O Olbrzymie, który przyszedł do Unisławia”.
 
Na zakończenie spotkania dzieci z zaangażowaniem i emocjami przedstawiały swoje  komiksy a prowadzący chwalił powstałe prace. Spotkanie  zorganizowały, dla uczniów z Zespołu Szkół w Unisławiu,  biblioteka gminna i szkolna.