A A A II Gwiazdkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

12 grudnia 2018 roku w hali Widowiskowo – Sportowej w Unisławiu odbył się II Gwiazdkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Kmicic” Unisław.

W tym roku do rywalizacji stanęły szczypiornistki z klubów i szkół z terenu powiatu chełmińskiego i bydgoskiego urodzone w latach 2003-2005. Tego dnia wystartowały drużyny ze szkoły z Stolna, UKS Dąbrowy Chełmińskiej, DKS Dobrcz i UKS „Kmicic” Unisław. Mecze były emocjonujące i na wysokim poziomie sportowym.
 
Zanim rozpoczął się turniej na parkiet wybiegły najmłodsze szczypiornistki z UKS Dąbrowy Chełmińskiej i UKS „Kmicic” Unisław. Rozegrały mecz kontrolny 2 x 12 minut. W meczu tym sportowo lepsze okazały się dziewczęta z Dąbrowy wygrywając 5:1. Do zwycięstwa unisławiankom zabrakło skutecznej gry w ataku. Dodajmy, ze zwyciężczynie to V drużyna zawodów wojewódzkich w piłce ręcznej na rok szkolny 2018/2019. Dziewczęta w nagrodę otrzymały niespodzianki ufundowane przez swoje Kluby.
   
Turniej główny rozpoczął się od uroczystego otwarcia i odegrania hymnu państwowego. W pierwszym turniejowym meczu spotkały się drużyny z Stolna i Dobrcza. Po szybkiej i skutecznej grze triumfowały te drugie 16:5. W drugim meczu los skojarzył ze sobą drużyny z Dąbrowy Chełmińskiej i Unisławia. Mecz był emocjonujący i stał na bardzo dobrym poziomie. Pełne trybuny i głośny doping okazał się niewystarczający. Unisławianki po zaciętym spotkaniu tym razem przegrały 10:8. Trzecia kolejka spotkań to popis gry „Klimirek” bo tak nazywana jest drużyna gospodyń. Zdecydowane zwycięstwo ze Stolnem 14:4 pokazało, że porażka w pierwszym meczu podziałała mobilizująco na zespół. Czwarta kolejka meczy to spotkanie szczypiornistek z Dąbrowy i Dobrcza. Po pierwszej połowie prowadziły zdecydowanie szczypiornistki z Dobrcza. Wystarczyło kilka błędów w ataku oraz obronie i na prowadzenie wysunęły się piłkarki ręczne z Dąbrowy. Potem kontrolowały już mecz i ostatecznie wygrały 14:11. Piąty mecz przysporzył niespodziewanych emocji za sprawą zawodniczek ze Stolna. Dziewczęta zawiesiły wysoko poprzeczkę piłkarkom ręcznym z Dąbrowy. Mecz był bardzo wyrównany jednak zdecydowana gra w obronie i doświadczenie zadecydowało, że z trzeciego zwycięstwa cieszyły się piłkarki ręczne z Dąbrowy. W ostatnim spotkaniu turniej zmierzyły się unisławianki i szczypiornistki z Dobrcza. Jak pokazuje historia spotkań miedzy tymi drużynami mecze kończyły się dogrywkami. Tym razem było jednak inaczej. Po 12 minutach spotkania na prowadzeniu nieznacznie były „Klimirki”. Druga połowa to już zdecydowana przewaga gospodyń i to one ostatecznie zwyciężyły 10:5 zajmując ostatecznie II miejsce w Turnieju Gwiazdkowym.
Na zakończenie rozgrywek wszystkie zawodniczki z rąk trenerów , dyrektora ZS w Unisławiu Pana Marka Jabłońskiego otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy. Najlepsza drużyna otrzymała okazały puchach ufundowany przez organizatora – Uczniowski Klub „Kmicic” Unisław.
 
Podczas turnieju organizatorzy postanowili uhonorować statuetkami i dyplomami najlepszą bramkarkę i atakującą. Decyzją organizatorów i trenerów nagrody trafiły do rąk Marty Włośniewskiej jako najlepszej bramkarki (Unisław) i Oliwi Łukasik najlepszej atakującej (Dabrowa Chełmińska).
 
Opiekunowie zespołów:
Dobrcz – Paweł Michałowski
Dąbrowa Chełmińska – Tomasz Chyła, Michał Śliwiński i Grażyna Walczak
Stolno – Marek Matus
Unisław - Anna Wesołowska-Cieślak i Michał Wasielewski
 
W turnieju strzelono 114 bramek. Ostateczna kolejność II Gwiazdkowego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt.
 
1. UKS Dąbrowa Chełmińska 9 pkt 34:26
2. UKS Kmicic Unisław 6 pkt 33:19
3. DKS Dobrcz 3 pkt 32:28
4. Stolno 0 pkt 15:41
 
Najlepsi strzelcy turnieju:
1. Roksana Kopeć (UKS Kmicic Unisław) - 13 bramek
2. Agata Pankanin (UKS Dąbrowa Chełmińska) - 11 bramek
    Oliwia Łukasik (UKS Dąbrowa Chełmińska) - 11 bramek
4. Klaudia Usowska (Stolno) - 7 bramek
5. Wiktoria Grosiak (UKS Kmicic Unisław) - 6 bramek
    Laura Jasik (DKS Dobrcz) - 6 bramek
    Julia Jędraszek (DKS Dobrcz) - 6 bramek
 
Najlepsza bramkarka
Marta Włośniewska (UKS Kmicic Unisław)
 
Najlepsza atakująca
Oliwia Łukasik (UKS Dąbrowa Chełmińska)