A A A Zbliża się wielki turniej pod Toruniem. Zagrają drużyny z całej Europy

Już w tym tygodniu w gminach Łubianka i Unisław odbędzie się Międzynarodowy Turniej Hokeja na Trawie. 
 
W dniach 16-18 listopada w gminach Łubianka i Unisław mierzyć będą się zawodnicy trzech najlepszych drużyn w Polsce (mistrz kraju WKS Grunwald Poznań, wicemistrz AZS AWF Poznań oraz brązowy medalista - Pomorzanin Toruń), trzy drużyny z zagranicy - HC Politechnik Korosten (Ukraina), HC Wien (Austria) i Railway Union Hockey Club Dublin (Irlandia), oraz gospodarz imprezy, czyli Bałagany Rustico Łubianka.

 
Taka obsada oznacza, że w gminach Łubianka i Unisław odbędzie się turniej w halowej odmianie hokeja na trawie, jakiego jeszcze w naszym kraju nie było. Railway Union Hockey Club Dublin występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w swoim kraju, HC Wien 12 razy zdobywał Mistrzostwo swojego kraju - 11 razy na otwartych boiskach i raz w hali, natomiast HC Politechnik to zaprzyjaźniony z naszym regionem zespół, który już nie raz gościł w gminie Łubianka.
 
W turnieju udział weźmie więc siedem drużyn (cztery z Polski i trzy z zagranicy) i zostanie on rozegrany w formule “każdy z każdym”. Dodatkowo w Brąchnowie (gmina Łubianka) odbędzie się także mecz przyjaźni, w którym zagrają zawodnicy wszystkich drużyn.

 
- Już nie możemy doczekać się przyjazdu do Polski - cieszy się kapitan Railway Union Hockey Club Rob Abbott. - To dla nas wielka przygoda i, mamy nadzieję, niezapomniane przeżycia sportowe.