A A A Tor Głażewo kończy sezon

IV runda Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup zakończy sezon zawodów na torze Głażewo. Obiekt zlokalizowany w gminie Unisław zaprasza całe rodziny. 
 
Tradycyjnie zawody odbędą się w niedzielne popołudnie. Start zaplanowano dokładnie o godz. 12:00, a wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Będzie można oglądać zmagania w siedmiu klasach zawodniczych, a także najmłodszych zawodników od 6 roku życia w jazdach pokazowych- bez klasyfikacji i pomiaru czasu. - To początek drogi do zawodniczego życia, jednak według obowiązującego w Polsce prawa, w wyścigach brać mogą udział zawodnicy od 8.roku życia. Zatem najmłodsi już przecierają szlaki, by za dwa lata stanąć w szranki z koleżankami i kolegami i w pełni rywalizować w cyklu Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup- mówi Łukasz Pawlikowski, organizator zawodów.
 
Tor Głażewo to prawdziwy raj dla małych dwóch kółek. Tor stworzony z myślą o mini-crossach idealnie nadaje się do uprawiania tej dyscypliny. - Myślę, że nikomu w Głażewie się nie nudzi. Już kilkakrotnie zmienialiśmy konfigurację toru, różne są również warunki pogodowe. Pewnie i ta runda będzie zupełnie inna, mamy już koniec pięknego sezonu, jest trochę chłodniej, ale to nikomu nie przeszkadza - dodaje Łukasz Pawlikowski.
 
Zazwyczaj na starcie zawodów stawia się około sześćdziesięciu zawodników, ale tym razem zainteresowanie rundą może być jeszcze większe, wszystko z jednego prostego powodu. - Pojawiła się klasa Amator- mówi Marcin Wójcik, trener motocrossu związany z toruńskim klubem MX Otopit Toruń. - Dzięki temu udział w zawodach może wziąć praktycznie każdy. Mam nadzieję, że na głażewskim torze zobaczę w niedzielę zarówno juniorów, jak i seniorów.

I właśnie dlatego podczas IV, finałowej rundy zobaczymy zawodników w siedmiu, a nie jak do tej pory sześciu klasach. Tor Głażewo to obiekt, który został stworzony właśnie z myślą o małych dwóch kółkach. Tam na co dzień nie tylko trenują, ale i szkolą się zawodnicy tej dyscypliny. Podczas październikowej odsłony zawodów dowiemy się, kto ugruntuje swoją pozycję poszczególnych klasach: Stock 90, Stock 125, Stock 150 MX, Stock 150 PRO, Pit Ladies, Super Pit i wspomniany Amator.
 
Podczas zawodów tradycyjnie poza zawodnikami pit bike, pojawią się także startujący w innych dyscyplinach, swoją obecność zapowiedział chociażby Piotr Kajrys, jedenastoletni zawodnik motocrossu, tegoroczny II wicemistrz Polski w klasie MX65. - Pit bike to nie tylko świetna zabawa, ale także dobry trening. Tor w Głażewie jest świetny i bardzo dobrze mi się tu jeździ. Mam nadzieję, że podczas finału będzie super zabawa i rywalizacja. Zachęcam wszystkich do udziału i do zobaczenia na starcie!
 
Wielki finał Pit Bike Cup już 28 października. Dla fanów mini motocykli, którzy nie będą mogli pojawić się na miejscu również dobra informacja. Na torze zaparkuje wóz transmisyjny i całość zmagań będzie można oglądać na żywo na kanale YouTube.pl/otopit. Zapisy dla zawodników: http://formularz.otopit.pl/bud-rem-stal-pit-bike-cup