A A A Trzydniowe warsztaty z piknikiem na podsumowanie

W ramach projektu pn. „Warsztaty kulinarne i cukiernicze z wykorzystaniem ziół i kwiatów lokalnych, połączone ze Świętem Ziół”,  realizowanego przez „Lokalne Gospodynie” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Unisławiu, w dniach od 7 do 9 września 2018 odbyły się warsztaty kulinarne, cukiernicze i zdobienia tortów oraz zielarskie. Ich zwieńczeniem był piknik „Święto Ziół” w parku.

Z nauką gotowania klasycznych zup zmierzyły się uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Unisławiu. Warsztaty kulinarne poprowadziły gospodynie z KGW w Unisławiu w piątek, 7 września. W sobotę zaś, uczestnicy warsztatów cukierniczych i zdobienia tortów, poznali przepis na smaczny tort i nauczyli się tworzyć samodzielnie cukiernicze dekoracje. Spacerem po unisławskich wzgórzach rozpoczęły się warsztaty zielarskie, których uczestnicy dowiedzieli się o korzystnym działaniu ziół na nasze zdrowie oraz o sposobach ich wykorzystania i łączenia w polskiej kuchni. Trzydniowe warsztaty zakończyły się otwartym piknikiem „ Święto Ziół”, na który przybyli mieszkańcy naszej gminy oraz wójt Jakub Danielewicz i Przewodniczący Rady Gminy Jarosław Szczeciak. Piknik był okazją do skosztowania tego, co zostało stworzone na warsztatach, ale i do wspólnego biesiadowania przy stołach zastawionych lokalnymi smakołykami z koncertem akordeonisty w tle, który umilił uczestnikom wspólnie spędzany czas.

Mieszkańcy, którzy uczestniczyli w pikniku po spotkaniu dzielili się swoimi pozytywnymi odczuciami i opiniami: "Takich spotkań chcemy więcej lub Tak mogłoby być co tydzień" mówili - wspomina Paweł Marwitz, dyrektor GOK w Unisławiu.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2018.