A A A Wycieczka do Rumunii. Czas na zgłoszenia!

Aż nad Morze Czarne dojadą uczestnicy jesiennej wycieczki, która planowana jest od 9 do 15 października.

Jej koszt to 1500 zł. Na trasie zwiedzą wiele ciekawych zakątków Rumunii jak np.: Sighisoara (na liście Unesco) z domem „Draculi”, Racos - rezerwat przyrody z jedynymi w Europie pionowymi geologicznymi śladami wulkanicznymi, Rupeę z wyjątkowym Zamkiem Chłopskim. Miłośnicy przyrody zobaczą przepiękne widoki na najwyższe pasmo Gór Fogarskich. To jednak nie koniec oferty, na trasie znajdzie się również zwiedzanie Braszowa, Branu z Zamkiem Draculi, Sinai z bajkową rezydencją królewską. Będzie też wjazd kolejką na pasmo Gór Bucegi z niepotykanymi formami skalnymi. W stolicy Rumunii - Bukareszcie będzie oglądanie najciekawszych zakątków miasta w tym m.in. parlamentu i cerkwi. Atrakcji nie zabraknie także nad Morzem Czarnym. W Konstancy największym rumuńskim porcie również będzie co oglądać. Uczestnicy wyprawy odwiedzą też rezerwat archeologiczny, meczet, starówkę oraz mikrorezerwat Delty Dunaju. Na trasie nie może zabraknąć zwiedzania Braszowa - najchętniej odwiedzanego średniowiecznego miasta w Rumunii. A na deser na wszystkich czekać będą wyjątkowe węgierskie termy.

Wyjazd we wtorek 9 października o godz. 00.15, powrót 15 października późnym wieczorem. Nocleg w pokojach 2,3 i 4 osobowych. W cenie: noclegi, 6 śniadań i 6 obiadokolacji, bilety wstępu, przewodnik, ubezpieczenie, przejazd.

Uwaga. Opłata wynosi 1500 zł. Konieczne wcześniejsze dokonanie płatności w całości lub zaliczki w wysokości 500 zł. Ilość miejsc jest ograniczona. Więcej informacji w biurze GOK-u lub pod numerem tel. 56 68 68 734. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu.