A A A Tak dzieci spędzały wakacje w GOK-u

Druga edycja bezpłatnych zajęć wakacyjnych zakończyła się 10 sierpnia. Przez dwa tygodnie, od 30 lipca, dzieci korzystały z licznych atrakcji, przygotowanych przez pracowników GOK-u, pracowników GBP oraz instruktorów.
Uczestnicy wzięli udział w zabawach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, poznali tajniki origami, tworząc przy tym ciekawe i kolorowe prace. Pracownicy GBP przygotowali dla dzieci zajęcia patriotyczne „Lubię Polskę” z szeregiem kreatywnych zabaw. W Pracowni Pozytywnego Działania dzieci malowały „Magiczny Unisław”, podczas warsztatów plastycznych.
Nie zabrakło zajęć sportowych i tanecznych w plenerze oraz zajęć plastycznych, podczas których powstały oryginalne prace. Uczestnicy wybrali się również na spacer, podczas którego wcielili się w rolę przewodników po najbliższej okolicy. Nie zabrakło zabaw integracyjnych, nauki wakacyjnych piosenek i wspólnych gier w plenerze. Ochłodą w upalne dni była kurtyna wodna rozstawiona przez unisławskich druhów w parku.
Na pierwszą wycieczkę dzieci wybrały się do toruńskiej Manufaktury Cukierków. Było wiele radości i słodkości. Każdy sam mógł przygotować dla siebie lizaka oraz poznać tajniki przygotowywania tych specjałów na specjalnych warsztatach. Z kolei chełmińska starówka, film w odnowionym kinoteatrze Rondo i krótka wizyta w redakcji Czasu Chełmna – to program drugiej wakacyjnej wyprawy.
W imieniu dzieci uczestniczących w wakacyjnych zajęciach, ich rodziców oraz pracowników GOK-u pragnę złożyć na ręce wójta Jakuba Danielewicza wielkie podziękowania za sfinansowanie wszystkich wakacyjnych przejazdów, w ramach Akcji Lato – zarówno pierwszej, jak i drugiej części – mówi Paweł Marwitz, dyrektor GOK. I dodaje: dzięki temu koszt wycieczek był symboliczny, dla przykładu wartość jednej z wycieczki wyniosła jedyne 5 zł. To sprawiło, że na wycieczki mogło wybrać się każde dziecko uczestniczące w wakacyjnych zajęciach.