A A A Dreszczowiec z happy endem dla unisławianek

17 maja 2018 roku na sali sportowej Szkoły Podstawowej w Dobrczu rozegrano Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Organizatorem turnieju był trener drużyny z Dobrcza Pan Paweł Michałowski.

Tego dnia w zawodach wystartowały cztery drużyny: piłkarki ręczne z Dobrcza, Dąbrowy Chełmińskiej, Żołędowa i Unisławia. Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym” a mecze trwały 2 x 12 minut. Mecze sędziowały sędziny Martyna i Karolina Chruściel z Dąbrowy Chełmińskiej.

Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły w Dobrczu stał na bardzo dobrym i wyrównanym poziomie, a na sześć rozegranych meczy aż trzy kończyły się dogrywkami i seriami rzutów karnych! Emocje były niesamowite a decydujące bramki na wagę dogrywek padały w ostatnich sekundach meczu. Serie rzutów karnych trzymały w napięciu zawodniczki, trenerów ale też widownię.

W swoim pierwszym meczu unisławianki zmierzyły się z rówieśniczkami z Żołędowa. Po wyrównanej pierwszej połowie (4:4), druga to koncertowa gra szczypiornistek z Unisławia. Pozwoliły sobie na stratę jednej bramki strzelając 9. Ostateczny wynik 13:5.
W drugim bardzo zaciętym spotkaniu zawodniczki „Kmicica” po 24 minutach remisowały z zawodniczkami z Dąbrowy Chełmińskiej 10-10. W rzutach karnych świetnie między słupkami broniła Wiktoria Konieczna i to dzięki jej wspaniałej postawie zespół z Unisławia pokonał ostatecznie koleżanki z Dąbrowy 10-12!

W trzecim a zarazem ostatnim meczu turnieju zmierzyły się dwie niepokonane drużyny: Dobrcz i Unisław. Przy prowadzeniu unisławianek 4:1, trener gospodarzy poprosił o czas. Przewaga została roztrwoniona i po pierwszych 12 minutach na tablicy widniał wynik 4:4.

Druga połowa to istna wymiana ciosów. Na 7,2 sekundy przed końcową syreną unisławianki prowadziły 8:7. Gospodynie turnieju rzutem rozpaczy na 2 sekundy przed gwizdkiem doprowadziły do remisu i serii rzutów karnych. Emocje sięgały zenitu!

Karne to znów wspaniałe interwencje Wiktorii Koniecznej!. Po celnych rzutach Wiktorii Cieślak, Wiktorii Grosiak, Klaudii Gaładyk i Klaudii Kryczki piłkarki ręczne z Unisławia wygrały 10-12. Był to rewanż za porażkę w czasie turnieju Gwiazdkowego w Unisławiu.

Na koniec turnieju wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami a najlepsze trzy drużyny dodatkowo pucharami. GRATULACJE!

Wyniki:

1. Dąbrowa Chełmińska - Dobrcz 8:8 (11:10 po karnych)
2. Unisław – Żołędowo 13:5
3. Dąbrowa Chełmińska – Unisław 10:10 (10:12 po karnych)
4. Dobrcz – Żołędowo 9-5
5. Dąbrowa Chełmińska – Żołędowo 15:4
6. Dobrcz – Unisław 8:8 (10:12 po karnych)

Tabela:
1. Unisław 7 pkt 31-23
2. Dąbrowa Chełmińska 6 pkt 33-22
3. Dobrcz 6 pkt 25-21
4. Żołędowo 0 pkt 14-37

Składy:

Wiktoria Konieczna(bramkarka), Wiktoria Sawina (bramkarka), Klaudia Gaładyk, Klaudia Kryczka, Kinga Wanatowska, Zofia Górecka, Wiktoria Konieczna, Katarzyna Walczak, Oliwia Bury, Sandra Osipowicz, Roksana Kopeć, Iga Podzielna, Wiktoria Grosiak i Zuzanna Oczkoś.

Trener: Michał Wasielewski