A A A Impreza plenerowa ''Chłopskie wesele z Okrasą''

Serdecznie zapraszamy na wyjątkową imprezę plenerową promująca Lokalną Strategię Rozwoju „Zakola Dolnej Wisły” oraz walory kulturalno-kulinarne naszego regionu, jaka odbędzie się w dniu 2 czerwca 2018 w miejscowości Czarże (Gmina Dąbrowa Chełmińska).

Impreza będzie połączeniem jarmarku produktów lokalnych oraz wydarzenia kulturalnego, którego osnową będą tradycje weselne Ziemi Chełmińskiej. Cały scenariusz będzie opierał się na obrzędach i lokalnym folklorze weselnym, w którym niemałą rolę grają tradycje kulinarne. Za sprawą aranżacji otoczenia, scenek na żywo w wykonaniu teatru Agrafka z Chełmna wszyscy przybysze poczują się jako goście weselni.

W ramach wydarzenia zaplanowano mnóstwo atrakcji: stoiska z rękodziełem i swojskimi specjałami, dmuchańce i konkursy dla dzieci, oczepiny - konkurencje sprawnościowe dla reprezentacji gmin, występy na scenie w weselnej oprawie oraz oczywiście punkty informacyjne na tematu funduszy dostępnych w ramach naszej LSR. Ciekawą atrakcją sobotniego popołudnia w nadwiślańskim Czarżu będzie pokaz kulinarny Karola Okrasy.